TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Brytyjczycy zostają. Brexit na Diamond Princess
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 21.02.2020 13:30:32
Brytyjczycy zostają. Brexit na Diamond Princess; fot. Diamond Princess FB

Podczas, gdy Unia ewakuowała swoich pasażerów z wycieczkowca, brytyjskie MSZ zaleca swoim obywatelom pozostanie na pokładzie Diamond Princess.

19 lutego MSZ Wielkiej Brytanii zaleciło obywatelom tego kraju znajdującym się na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess, na którym trwa epidemia koronawirusa, aby nie schodzili na ląd, gdyż w przeciwnym razie może być problem z ich ewakuacją.

74 Brytyjczyków

Na zacumowanym w porcie w Jokohamie japońskim wycieczkowcu przebywa 74 Brytyjczyków, z czego u dwóch osób - starszego małżeństwa - potwierdzono zakażenie. Tymczasem pasażerowie z innych krajów, u których ponowne testy nie wykazały obecności koronawirusa, zaczęli w środę schodzić na ląd po zakończeniu 14-dniowej kwarantanny.

Brytyjski rząd planuje ewakuację swoich obywateli, ale na razie nie podano żadnych konkretów.

"Mamy nadzieję, że lot odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, pod warunkiem uzyskania zezwolenia od władz japońskich. Istnieje jednak możliwość, że osoby schodzące na ląd nie będą mogły dołączyć do lotu ewakuacyjnego. Kierując się najgłębszą troską o dotkniętych tą sytuacją Brytyjczyków, gorąco zachęcamy ich do zarejestrowania się na lot ewakuacyjny" - napisano w oświadczeniu MSZ.

Znane miejsce kwarantanny

Jak podała stacja BBC, przyczyną wydania takiego zalecenia jest zapewne obawa, że mogące się przedłużać procedury administracyjne ze strony władz japońskich mogą uniemożliwić pasażerom, którzy opuściliby statek, przyjęcie ich na pokład samolotu zabierającego pozostałych.

Rząd poinformował natomiast, że ewakuowani pasażerowie zostaną poddani kwarantannie w szpitalu na półwyspie Wirral w północno-zachodniej Anglii, gdzie wcześniej przechodziła ją grupa Brytyjczyków sprowadzonych z chińskiego miasta Wuhan, będącego źródłem epidemii.

W środę japońskie władze poinformowały o potwierdzeniu na pokładzie Diamond Princess kolejnych 79 przypadków koronawirusa, w efekcie czego ich liczba wzrosła do 621. Zacumowany w Jokohamie od 3 lutego statek stał się największym ogniskiem koronawirusa poza Chinami.

Na początku kwarantanny przebywało na nim ok. 3700 osób, w tym pasażerów i członków załogi, jednak obecnie ta liczba jest mniejsza z racji tego, że USA już wcześniej ewakuowały ok. 300 swoich obywateli, a w środę statek zaczęli opuszczać zdrowi pasażerowie. Wśród pozostających na razie na pokładzie znajduje się troje Polaków. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
bezpieczeństwo
W. Brytania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....