TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Bydgoszcz z EMMĄ promuje śródlądową żeglugę
InfoShip.pl - Opublikowano: 13.04.2017 12:17:20
Bydgoszcz z EMMĄ promuje śródlądową żeglugę

Pokazowy przeładunek 50-cio metrowej barki z kontenerami, wystawa o wodach śródlądowych na Wyspie Młyńskiej i bezpłatne rejsy statkiem ? to atrakcje przygotowane dla mieszkańców w związku z międzynarodowym projektem EMMA dotyczącym transportu drogami wodnymi, w który zaangażowała się Bydgoszcz.

Międzynarodowy projekt EMMA, w którym bierze udział Miasto Bydgoszcz i województwo kujawsko-pomorskie dotyczy gospodarczego wykorzystania śródlądowych dróg wodnych w Europie. Transport śródlądowymi drogami wodnymi jest bardziej ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczniejszy niż kołowy, a także kolejowy. Udowodni to załoga barki, która 19 kwietnia wypłynie z gdańskiego portu morskiego i w dziewięć dni, pokonując przeszkody nawigacyjne, dotrze do Warszawy. Cztery dni zajmie powrót ? tyle czasu realnie potrzeba na pokonanie tego odcinka z ładunkiem.

Mimo przeszkód związanych z częściowo zdegradowanym szlakiem wodnym na Wiśle, wymagającym pilnej rewitalizacji, województwo kujawsko-pomorskie i Miasto Bydgoszcz - organizatorzy rejsu - chcą pokazać, że nawet przy niekorzystnych warunkach nawigacyjnych możliwy jest ograniczony transport kontenerów w górę rzeki do centrum kraju.

Rejs promocyjny ma także upowszechnić wiedzę społeczeństwa na temat gospodarczego wykorzystania rzek i śródlądowych portów. Jeden z nich - największy na szlaku z Gdańska do Warszawy - ma powstać w zakolu Wisły między Bydgoszczą a Solcem Kujawskim i pełnić rolę platformy multimodalnej, czyli połączonych węzłów przeładunkowych: wodnego, kolejowego i samochodowego.

Barka z kontenerami dopłynie do Bydgoszcz 21 kwietnia ? w Brdyujściu odbędzie się pokazowy przeładunek kontenerów, a na Wyspie Młyńskiej wystawa zatytułowana "Gospodarcze wykorzystanie śródlądowych dróg wodnych", zaś na przystani "Bydgoszcz" seminarium dotyczące żeglugi śródlądowej

Wyprawa w górę rzeki będzie miała również aspekt badawczy ? załoga reprezentowana przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych) i Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku (Zarząd Zlewni Wisły Kujawskiej w Toruniu) zdobędzie dane, które posłużą do sporządzenia studium lokalizacyjnego platformy multimodalnej w rejonie Bydgoszczy i Solca Kujawskiego, jak również przygotowywanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej "Studium wykonalności dla dolnej Wisły" i zaprojektowania oraz budowy nowoczesnej, płaskodennej jednostki pływającej po Wiśle, przystosowanej do przewożenia kontenerów, ma zwiększyć możliwości przewozu towarów i rozwinąć logistykę w państwach nadbałtyckich.

ATRAKCJE Z "EMMĄ" W BYDGOSZCZY:

21.04.2017 r. Bydgoszcz ? Brdyujście: ok. godz. 16 - przypłynie duża barka typ GALAR-2 o długości 50m z kontenerami, odbędzie się przeładunek 2 kontenerów na mniejszą barkę. Wstęp na barkę nie jest możliwy.

22.04.2017 r. Bydgoszcz ? Wyspa Młyńska g. 11.30-15.00: ok. g. 11 ? przypłynie barka Żeglugi Bydgoskiej z kontenerami ? okolica przystanku Tramwaju Wodnego lub Opery

- wystawa w kontenerze do transportu towarów pt. "Gospodarcze wykorzystanie śródlądowych dróg wodnych"

- stoisko informacyjne Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią

- poczęstunek: zupa rybna od godz. 11

Żegluga Bydgoska zaprasza na bezpłatne półgodzinne rejsy statkiem wycieczkowym MS Bydgoszcz, w godzinach od 10.00 do 14.00, w okolice Starego Miasta, z przystanku Tramwaju Wodnego na Wyspie Młyńskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Bydgoszcz
akcja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....