TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Drogi wodne to też korytarze TEN-T
InfoShip.pl - Opublikowano: 20.10.2016 13:39:25
Drogi wodne to też korytarze TEN-T

Połączenia kolejowe, drogowe, ale także i wodne służą nam wszystkim ? podkreślił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa podczas inauguracji międzynarodowej konferencji pn. "Korytarze sieci bazowej TEN-T". Konferencja zorganizowana została w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, w warszawskim Hotelu Golden Tulip. Minister zaakcentował bardzo dużą efektywność tej Grupy w Europie, zwłaszcza w obszarze transportowym.

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej nawiązując do słów przedmówcy przyznał, iż rzeczywiście transport znosi bariery. Szef resortu przypomniał o trzech polskich szlakach wpisanych w międzynarodowe korytarze wodne: E30, E40 i E70. Podkreślił kolosalne znaczenie dla naszego kraju korytarza środkowoeuropejskiego.

? Jesteśmy w ostatnim etapie przyjęcia Konwencji AGN ? kontynuował minister. ? Porozumienie usankcjonuje międzynarodowe znaczenie naszych dróg wodnych ale też zobowiąże nas do doprowadzenia naszych rzek do co najmniej IV klasy żeglowności. Zamierzamy Odrzańska Drogę Wodną doprowadzić do żeglowności w ciągu 4 lat. Koszt inwestycji rozłożony na lata, to ok. 30 mld zł.

Dan Tok, minister transportu Republiki Czeskiej potwierdził, iż korytarze transportowe to bardzo użyteczna platforma do współpracy. Zaznaczył, iż kraje Grupy Wyszehradzkiej mają już wizje, jak mają wyglądać te korytarze do 2030 roku i wiedzą, po jakie instrumenty finansowe mają sięgać. Akcentował znaczenie korytarza Bałtyk-Adriatyk, poinformował o działaniach mających poprawić nawigacyjność Łaby. Przypomniał o projektach żeglugowych, które powstaną w ramach współpracy z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

O wsparciu dobrych połączeń transportowych mówili również Akos Marnyei, podsekretarz stanu ds. UE i współpracy międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju Narodowego Węgier i Arpad Ersek, minister transportu, budownictwa i rozwoju regionalnego Republiki Słowackiej.

Ministrowie Marek Gróbarczyk i Andrzej Adamczyk nie kryli zadowolenia z otwartości i zaangażowania w realizację międzynarodowych planów infrastrukturalnych ze strony rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Z Czechami

Minister Marek Gróbarczyk przy okazji Międzynarodowej Konferencji "Korytarze Sieci Bazowej TEN-T" spotkał się z Danem Ťokiem, ministrem transportu Republiki Czeskiej. Spotkanie w całości było poświęcone zdynamizowaniu współpracy w obszarze rozwoju dróg wodnych, w szczególności w kontekście użeglownienia Odry. Stronę czeską poinformowano m.in. o finalizacji procesu przystępowania Polski do Konwencji AGN.

Dan Ťok pozytywnie odniósł się do wprowadzenia nowych wspólnych mechanizmów współpracy w obszarze żeglugi śródlądowej ? chodzi o grupy robocze lub komisje.

- Zamierzamy złożyć wniosek o włączenie Odry i Wisły do sieci bazowej TEN-T w kontekście planowanej w 2023 r. rewizji korytarzy transeuropejskich. Mam nadzieję, że wspólnie z naszymi czeskimi partnerami będziemy ściśle współpracować w tym zakresie ? podsumował spotkanie minister Gróbarczyk.

Było to już drugie w tym roku spotkanie obu ministrów. Wcześniej spotkał się podczas 4. polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MGMiŻŚ
Odra
Wisła
TEN-T
konferencja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....