TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Ekolodzy gotowi do blokady budowy przekopu
- Opublikowano: 22.10.2019 14:30:23
Ekolodzy gotowi do blokady budowy przekopu; fot. Obóz dla Mierzei Wiślanej

Aktywiści inicjatywy Obóz dla Mierzei Wiślanej będą blokować budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Wobec doniesień medialnych o możliwości wejścia maszyn budowlanych na teren wycinki leśnej, pojechali na miejsce i monitorują sytuację.

– Zrobimy wszystko, co zgodne z prawem, aby pokojowymi środkami nie dopuścić do rozpoczęcia budowy – mówią.

Na początku października 2019 roku minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk podpisał umowę na budowę przekopu z polsko-belgijskim konsorcjum Besix / NDI. Kontrakt wart jest ponad 992 mln zł.

W piątek, 18 października 2019 roku aktywiści pojechali przed Urząd Gminy Sztutowo, by protestować. Miało sia tam odbyć oficjalne przekazanie terenu pod budowę inwestycji, do którego nie doszło, bo, jak informują w komunikacie prasowym aktywiści "przeniesiono je w ostatniej chwili w inne miejsce. Nie poinformowano o tym nawet dziennikarzy".

O co chodzi?

Ekolodzy protestują, bo obawiają się, że na teren planowanego przekopu wjedzie ciężki sprzęt budowalny firmy, która wygrała przetarg na budowę. Do aktywistów dołączyli mieszkańcy oraz grupa dziesięciu ekologów z Finlandii, którzy są zaangażowani w ochronę klimatu.

– Staję w obronie przyrody, w imieniu natury, bo jestem miłośnikiem przyrody – mówi Przemysław Badziąg, członek grupy Obóz dla Mierzei Wiślanej. – Nie mogę zgodzić się na to, gdy widzę, że ktoś ją niszczy. Większość z nas tak myśli. Chcemy ochronić piękno mierzei, która jest miejscem praktycznie niezamieszkałym przez ludzi, unikatowym w skali świata. Tutaj możemy prawdziwie obcować z przyrodą i poznawać jej piękno. Są też poważne argumenty ekonomiczne i społeczne. Dlatego jesteśmy gotowi na protest racjonalny, na argumenty, na blokadę zgodną z prawem – tłumaczy Badziąg.

Obóz dla Mierzei Wiślanej

Inicjatywa Obóz dla Mierzei Wiślanej wspiera m.in. mieszkańców Krynicy Morskiej, którzy nie chcą zgodzić się na budowę kanału. Jest to pomoc prawna, wsparcie logistyczne w organizowaniu protestów, przy malowaniu bannerów.

– Jesteśmy zaangażowani w protesty praktycznie od momentu, kiedy na mierzeję wjechały pierwsze harwestery – mówi Badziąg. – Przygotowujemy sprzeciwy, nagraliśmy film "Ministerstwo głupich kroków", wysłaliśmy listy protestacyjne, m.in. do wykonawcy. Cały czas też nagłaśniamy sprawę medialnie – wymienia.

Umowa na budowę przekopu została podpisana 4 października 2019 roku. Zgodnie z nią 18 października 2019 roku na Mierzei Wiślanej mogły pojawić się maszyny budowalne.

– Nie został rozstrzygnięty przetarg na rozminowanie terenu, więc na razie nikt nie może wejść na teren budowy – tłumaczy Przemysław Badziąg. – Jednak w każdej chwili sytuacja może się zmienić. Są to tylko doniesienia medialne. Nie wiemy oficjalnie, co w tej chwili się dzieje. Nie chcemy naruszać prawa, ale po prostu robić swoje. Czekamy na rozwój sytuacji – podkreśla aktywista.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....