TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015
UM GDYNIA InfoShip.pl - Opublikowano: 12.10.2015 12:59:40
Uczestnicy Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015; fot. Barbara Betlejewska

W piątek 9 października 2015 r. odbyło się ?Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015".

Tematem przewodnim wydarzenia organizowanego w PPNT Gdynia był ?Rozwój polskiej gospodarki morskiej na tle globalnej sytuacji ekonomicznej" i nawiązywało do wyzwań i perspektyw dla coraz bardziej liczącej się dla Polski branży. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 uczestników, którzy obradowali w ramach czterech paneli tematycznych: ?Przemysły Morskie", ?Porty Morskie", ?Logistyka Morska", oraz ?Ship Management".

Po raz pierwszy w wieloletniej historii gdyńskich spotkań specjalistów od gospodarki, w nazwie zabrakło słowa ?międzynarodowe". Zamiast tego, wydarzenie niemal w całości poświęcone było branży morskiej. Projekt był niezwykle innowacyjny, ale miał już tyle lat, że wymagał zmiany. Rzeczywistość wskazywała, że z trzech paneli, które organizowaliśmy dorocznie ciekawe były wszystkie, ale ogromnym powodzeniem i realnym związkiem z biznesem, z problemami, szansami, wyzwaniami, przed którymi stoi biznes dotyczył gospodarki morskiej - wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Spychała wiceprezydent Gdyni i dodaje: Wniosek był prosty, skoro to jest najważniejszy panel, cieszy się największą frekwencją, dyskusja jest najgorętsza, a wnioski przekładają się na rzeczywistość to znaczy, że to jest to, co musimy rozwijać. To oczywiście nie oznacza, że inne panele nie były potrzebne i że mamy poczucie porażki. Po wielu latach projekt dojrzał, żeby skupić się na tej dziedzinie gospodarki, która dla Gdyni jest najważniejsza.

Forum miało formę otwartych paneli dyskusyjnych, a zaangażowani do rozmów praktycy biznesu z poszczególnych branż morskich, a także przedsiębiorcy i naukowcy, zapewnili rzeczowy charakter dyskusji przy jednoczesnej swobodnej wymianie poglądów i pomysłów.

Gościem specjalnym wydarzenia była prof. dr hab. Dorota Pyć, Podsekretarz Stanu ds. Gospodarki Morskiej w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Uczestnicy panelu ?Przemysły Morskie" skupili się na kondycji polskiego przemysłu stoczniowego, przewadze konkurencyjnej firm odnoszących sukcesy na rynkach europejskich i światowych, a także istotnych czynnikach budowania sukcesu przemysłów morskich w Polsce. Liderem panelu był Jerzy Czuczman, prezes Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB, dyrektor Biura Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

Rozmowy podczas panelu ?Porty Morskie" dotyczyły czynników wspierających, a także tych hamujących rozwój polskich portów morskich. Główne zagadnienia to problemy aktualnej sytuacji w portach morskich oraz w ich otoczeniu gospodarczym, prawnym, politycznym i ekonomicznym. Liderem panelu był Krzysztof Szymborski, przewodniczący Rady Interesantów Portu Gdynia.

W trakcie panelu Logistyka Morska, którego liderem był Marek Tarczyński, przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Turystyki, poruszone zostały m.in. tematy odnoszące się do perspektyw rozwoju portów morskich, akumulacji kapitału w łańcuchu usług logistycznych oraz globalizacji systemów informacyjnych.

Istotnymi zagadnieniami panelu ?Ship Management" były kwestie związanie z rozwojem tej działalności w Polsce, wyzwaniami oraz korzyściami płynącymi dla gospodarki i rynku pracy. Liderem Panelu był Piotr Masny, członek zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków.

Tegoroczna edycja forum stwarzała także możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach. Zajęcia dotyczące znaczenia marki na rynku przedsiębiorstw z branży morskiej poprowadzili eksperci z Best Place - Europejskiego Instytutu Marki Miejsc, natomiast szczegóły protokołu dyplomatycznego i etykiety w biznesie, przybliżył dr Janusz Sibora, ceniony autorytet w dziedzinie ceremoniału królewskiego, etykiety i komunikacji społecznej.

Patronat honorowy nad tegorocznym Forum objęły m.in. Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Marszałek Województwa Pomorskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Gdynia
Gdynia
konferencja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....