TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Gdańska podwyżka dla tramwaju wodnego. O 100%
- Opublikowano: 02.04.2019 12:30:47
Gdańska podwyżka dla tramwaju wodnego. O 100%

W zeszłym roku gdański tramwaj wodny przewiózł rekordową liczbą 65 tysięcy pasażerów. Dlatego teraz radni w Gdańsku zdecydowali: Bilety na tramwaje wodne będą droższe o 100 procent!

Od początku maja 2019 r. rozpocznie się kolejny sezon funkcjonowania gdańskiego tramwaju wodnego, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów oraz mieszkańców Gdańska. W ubiegłym roku gdańskie tramwaje wodne przewiozły ponad 65 tysięcy pasażerów i blisko 2,5 tysiąca rowerów. To oznacza, że od uruchomienia rejsów liczba pasażerów wzrosła prawie sześciokrotnie, a pojazdów – dziewięciokrotnie.

Wodny bilet

Koszty funkcjonowania tramwaju wodnego w 2018 roku wyniosły 2,3 mln zł, a dochody ze sprzedaży biletów niewiele ponad 450 tysięcy. To oznacza, że mimo rosnącej liczby pasażerów wskaźnik odpłatności kształtuje się wciąż na dość niskim poziomie: 15-19%.

Z kolei od roku 2012 cena biletu nie uległa zmianie. Bilet normalny kosztował 10 zł, ulgowy 5 zł, a przewóz roweru 5 zł. Do tego statystyki dowodzą, że pasażerami są głównie osoby, dla których rejs jest alternatywnym sposobem zwiedzania Gdańska.

- Niestety, wskaźnik pokrycia kosztów, pomimo wysokiej liczby pasażerów, kształtuje się na bardzo niskim poziomie, dopłata miasta jest na poziomie 80 proc. Stąd nasza propozycja, by zwiększyć cenę do 20 zł za bilet normalny i 10 zł za bilet ulgowy. Według nas to cena konkurencyjna - mówi dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Sebastian Zomkowski.

I tak się stało. 28 marca radni Gdańska przegłosowali podwyżkę cen o sto procent (20 zł bilet normalny, 10 zł ulgowy). Opłata za przewóz roweru pozostała bez zmian. Korekta cen ma spowodować zmniejszenie dopłaty z budżetu miasta o 450 tys. zł – z 1,9 mln do 1,45 mln.

Raz w roku

Aby choć trochę "osłodzić" wodną podwyżkę, ZTM w Gdańsku przygotował zachętę dla mieszkańców. Teraz każdy posiadacz Karty Mieszkańca mógł raz w roku bezpłatnie popłynąć statkiem.

Nową usługę przygotowano też dla odwiedzających Gdańsk turystów. W 2019 roku bilet turystyczny będzie podpięty pod Gdańską Kartę Turysty, co oznacza, że od tego roku każdy posiadacz Gdańskiej Karty Turysty będzie mógł doładować ją o pakiet dający mu możliwość darmowego poruszania się komunikacją miejską na terenie Gdańska.

Co do ewentualnych zmian w ofercie przewozowej gdańskiego tramwaju wodnego, to ZTM może coś zrobić dopiero w 2021 r., kiedy kończy się umowa z Żeglugą Gdańską, zawarta dwa lata temu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....