TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Gdyński tramwaj wodny
Karol Wach - Opublikowano: 21.05.2006 17:47:51
Gdyński tramwaj wodny

  

Już niebawem Gdynia stanie się kolejnym polskim miastem, w którym kursować będzie tramwaj. Dnia 15 maja rozstrzygnięty został przetarg na świadczenie usług przewozowych w ramach gdyńskiego tramwaju wodnego, który pływać ma pomiędzy Gdynią a Helem i Jastarnią. Firmą, która będzie wykonywać tę usługę na zlecenie ZKM Gdynia, została Żegluga Gdańska sp. z o.o. Do ogłoszonego przez ZKM Gdynia, który na realizację tego zamówienia chciał przeznaczyć kwotę 3,21 mln zł brutto, przetargu przystąpiła tylko jedna firma, proponując za wykonywanie przewozów cenę 2,976 ml. Zdaniem wiceprezydenta Gdyni Marka Stępy firma ta jest bardzo dobrze przygotowana do wykonywania tego zadania. Przewozy będą realizowane dwoma katamaranami –najprawdopodobniej m/s Opal i m/s Rubin. Każdy z nich zostanie pomalowany w biało –niebieskie barwy ZKM Gdynia. Jednorazowo na pokładzie tramwaju wodnego będzie mogło podróżować 450 pasażerów i 50 rowerów.  Będą one kursować na dwóch liniach 520 i 530. Docelowymi przystankami będą porty –w Gdyni (Nabrzeże Pomorskie przy al. Jana Pawła II), Helu i Jastarni. Znane są już dni i godziny kursowania katamaranów. Niezależnie od pogody pojawią się one na wodach Zatoki Gdańskiej codziennie w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia. Rozkład jazdy wygląda następująco:

linia nr 520, na trasie: Gdynia –Hel –Gdynia, rejsy z Gdyni o 9.00, 12.00, 15.00 i 18.30;rejsy z Helu o 10.30, 13.30, 17.00 i 20.00; czas rejsu –60 minut w jedną stronę;

linia nr 530, na trasie: Gdynia –Jastarnia –Gdynia, rejsy z Gdyni o 10.00, 13.30 i 17.00;rejsy z Jastarni o 11.45, 15.15 i 18.45; czas rejsu –75 minut w jedną stronę .

Na liniach tramwaju wodnego będzie obowiązywać następująca taryfa:

- bilet normalny –10 zł;

- bilet ulgowy –5 zł;

- bilet na rower –2 zł.

Przypomnijmy, iż obecnie za rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej na tej trasie trzeba zapłacić około 40 złotych. Bilety na tramwaj wodny będą zatem nieporównywalnie tańsze. Ich sprzedaż prowadzona będzie w kasach na przystaniach w Gdyni, Helu i Jastarni oraz w Biurze Obsługi Klienta ZKM w Gdyni przy ul. Kilińskiego 16. Bilety będzie można nabywać z dowolnym wyprzedzeniem. Osoby uprawnione ustawowo do przejazdów bezpłatnych środkami komunikacji miejskiej nie muszą ponosić opłaty za przejazd, pod warunkiem odebrania biletu bezpłatnego na dany rejs.

Aby ułatwić podróżnym dostanie się do gdyńskiego portu ZKM Uruchomi bezpłatną linię autobusową nr 050, która będzie kursować na trasie Przystań –Dworzec Główny. Jej obsługę zapewni dwupokładowy autobus niskopodłogowy, który jeździć będzie w godzinach 8:00 –21:30 co 30 minut.

„Liczymy, że gdyńskie tramwaje wodne stanowić będą jedną z największych atrakcji turystycznych nadchodzącego lata. Trwający godzinę rejs statkiem na Półwysep Helski jest bowiem bardzo ciekawą alternatywą dla kilkugodzinnej podróży samochodem zatłoczonymi drogami. Nie bez znaczenia jest także możliwość zabrania na statek roweru, gdyż wzdłuż całego Półwyspu czeka na cyklistów nowowybudowana ścieżka rowerowa, bezpiecznie odseparowana od ruchu samochodowego”–mówią przedstawiciele ZKM Gdynia. Na tramwaju wodnym skorzystają nie tylko turyści. Na większe zyski liczą również gminy, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie –więcej klientów powinny mieć placówki gastronomiczne, handlowe i kulturalne. Funkcjonowanie tramwaju wodnego będzie kosztowało, jak wspomnieliśmy na wstępie około 3 mln złotych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
ZKM Gdynia
Hel
Jastarnia
Gdynia
Żegluga Gdańska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....