TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Gryfia podsumowała stoczniowy rok 2019
InfoShip.pl - Opublikowano: 24.01.2020 15:30:33
Gryfia podsumowała stoczniowy rok 2019; fot. Gryfia

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" wykonała w 2019 r. w swoich zakładach w Szczecinie i Świnoujściu prace na 148 jednostkach, należących m.in. do armatorów z Niemiec, Skandynawii, Grecji, Holandii, Turcji czy Norwegii.

Stocznia "Gryfia" wykonała w 2019 r. w swoich zakładach w Szczecinie i Świnoujściu prace na 148 różnego rodzaju jednostkach - poinformowały 23 stycznia służby prasowe "Gryfii".

Statki, które remontowano w stoczni należały m.in. do armatorów z Niemiec, Skandynawii, Grecji, Holandii, Turcji czy Norwegii.

Oprócz tradycyjnych remontów klasowych i prac remontowych stoczniowcy montowali na pięciu jednostkach systemy obróbki wód balastowych. Jak podała stocznia, skomplikowane, wymagające szczególnych kwalifikacji prace związane z montażem scruberów (aparaty absorpcyjne-PAP) i systemów obróbki wód balastowych, stają się obok tradycyjnych prac remontowych specjalnością "Gryfii".

Robota wre

Jak podał zakład, w ostatnim czasie stocznia odnotowała większe zainteresowanie armatorów przeprowadzeniem remontów, czego dowodem jest większa liczba zapytań ofertowych na projekty realizowane w pierwszym kwartale 2020 r.

Pierwszą jednostką na przełomie 2019 i 2020 r. przyjętą do stoczni był należący do Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec "Isolda". Jednostka przechodzi obecnie remont pośredni wraz z montażem systemu obróbki wód balastowych.

Styczeń bieżącego roku stoi pod znakiem dużych projektów remontowych - poinformował zakład. Aktualnie trwa remont masowca "Jean Joseph", należącego do armatora kanadyjskiego. Na początku tygodnia na remont do stoczni trafił prom Unity Line "Skania". W ostatnim tygodniu stycznia zaplanowane jest podejście bliźniaczej jednostki "Isoldy", masowca "Irma". W dokach i przy nabrzeżach w Świnoujściu pełne obłożenie - poinformowała "Gryfia". Planowane są prace na jednostkach armatorów holenderskich i niemieckich.

Sytuacja stoczni

Jak wynika z informacji "Gryfii", przed nią rok planowanych inwestycji wzmacniających zdolność produkcyjną stoczni i podnoszący jej konkurencyjność. 1 stycznia br. "Gryfia" powróciła do poprzedniego logotypu, który był symbolem stoczni przez prawie 60 lat.

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne - w Szczecinie i Świnoujściu - umożliwiające kompleksowe remonty i przebudowy dużych statków handlowych, promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
stocznia
prom
Gryfia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....