TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Jedna oferta na prom dla Solca. Lekko ponad budżetem
InfoShip.pl - Opublikowano: 04.01.2018 10:37:57
Jedna oferta na prom dla Solca. Lekko nad budżetem

W przetargu na budowę i dostarczenie bocznokołowego promu pasażersko-samochodowego dla nowej przeprawy promowej na wysokości Solca Kujawskiego ofertę złożyła jedna firma- Techno Marine.

Malborski producent wycenił budowę promu na 5 904 000 zł brutto. Z kolei przygotowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy budżet na ten cel wyniósł 5 842 500 PLN brutto, co oznacza niewielkie przekroczenie budżetu i wybór tej oferty wydaje się bardzo prawdopodobny.

Otwarcie ofert w przetargu miało miejsce 3 stycznia 2018 r., a o tym zamówieniu pisaliśmy TUTAJ

"W przetargu na budowę, dostarczenie i rozruch jednostki promowej ofertę złożyła jedna firma: specjalizująca się w tego rodzaju zamówieniach spółka Techno Marine z Malborka, która zadeklarowała realizację zadania w czasie 11 miesięcy za kwotę 5,9 mln zł oraz objęcie promu 24-miesięczną gwarancją – mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego. – Wynik postępowania przetargowego poznamy po sprawdzeniu, czy oferta spełnia wszystkie warunki zamówienia. Te czynności potrwają do dwóch miesięcy.

Prom będzie miał 24 m długości i 11 m szerokości. Będzie mógł się poruszać z prędkością 13 km na godz. Na głównym pokładzie promu znajdzie się miejsce dla 15 samochodów osobowych lub autobusu, dwóch busów i sześciu aut. Na lewej burcie przewidziano miejsca siedzące dla 42 pasażerów, a na prawej dla 16 osób. Łącznie prom będzie mógł zabrać 80 pasażerów. Prom będzie jednostką boczno-kołową, z dwoma silnikami napędzającymi koła łopatkowe. Na dziobie i rufie zamocowane będą klapy wjazdowo-zjazdowe podnoszone siłownikami hydraulicznymi.

Rozruch promu planowany jest w I połowie 2019 roku.

Po co prom?

"Przeprawa promowa pomoże skomunikować ważne drogi krajowe nr 10 oraz 80, poprawi dostęp mieszkańców gminy Zławieś Wielka do miejsc pracy na terenie soleckiego parku przemysłowego. Liczymy też, że wpłynie na podniesienie atrakcyjności turystycznej tej części województwa. Samorząd województwa realizuje przedsięwzięcie wspólnie z powiatami bydgoskim, toruńskim oraz Solcem Kujawskim i gminą Zławieś Wielka – tłumaczy marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Równolegle toczy się także procedura przetargowa na wybór wykonawcy remontu dróg dojazdowych do przeprawy oraz przyczółków.

Realizacja zadania została ujęta w Kujawsko-Pomorskim Planie Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej na lata 2014-20. Będzie ono sfinansowane w oparciu o Regionalny Program Operacyjny. Środki na funkcjonowanie przeprawy oprócz biletów zapewnią wspólnie samorząd województwa oraz powiaty: bydgoski, toruński oraz gminy Solec Kuj. i Zławieś Wlk.

Równolegle toczy się procedura przetargowa na wybór wykonawcy remontu dróg dojazdowych do przeprawy oraz wiślanych przyczółków.

Solecki prom w liczbach:

Długość konstrukcyjna – 24 m

Szerokość konstrukcyjna – 11 m

Prędkość – 13 km/godz.

Moc silników – każdy ok. 80-120 kW

Pojemność – 15 samochodów osobowych + 80 pasażerówSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
przetarg
Kujawsko-Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....