TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Kampania 2018: Wisła niewiarygodnym atutem Warszawy
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 10.09.2018 13:00:56
Kampania 2018: Wisła niewiarygodnym atutem Warszawy

Wizja zabudowy terenów wzdłuż Wisły Patryka Jakiego to bardzo groźny pomysł - ocenił kandydat na prezydenta stolicy Jan Śpiewak

Wizja zabudowy terenów wzdłuż Wisły przedstawiona przez Patryka Jakiego to bardzo groźny i bardzo niebezpieczny pomysł - ocenił w poniedziałek, 10 września, kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta stolicy Jan Śpiewak. "Patryku Jaki - łapy precz od Wisły" - oświadczył.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował w niedzielę projekt utworzenia 19. dzielnicy Warszawy. Ma to być - jak mówił - wyjątkowy obszar innowacji i zieleni, który będzie rozciągał się wzdłuż Wisły. Według Jakiego nowy obszar na mapie stolicy ma obejmować 800 ha wzdłuż Wisły stworzonych w duchu smart city, zapewniających życie w zgodzie z naturą oraz najlepsze warunki do rozwoju innowacyjnego biznesu z całego świata, dzięki szeregowi ulg podatkowych.

Na początku briefingu prasowego Jan Śpiewak podkreślił, że konferencja "mogłaby nosić tytuł +Patryku Jaki - łapy precz od Wisły+".

-"Patryk Jaki chce zabudowy deweloperskiej na terenach objętych ochroną przyrodniczą, na terenach zalewowych i na terenach, które napowietrzają Warszawę i chronią nas przed smogiem. To jest bardzo groźny i bardzo niebezpieczny pomysł Patryka Jakiego, który wziął się z tego, że nie rozumie on na czym polega nowoczesne miasto, na czym polegają zmiany w miastach, które zachodzą w zachodniej Europie. Patryk Jaki wzoruje się na wschodzie, na Dubaju, na Sofii" - oświadczył Śpiewak.

Jego zdaniem Wisła jest "niewiarygodnym atutem Warszawy".

-"Wisła jest zachętą dla turystów, żeby przyjeżdżać do miasta. Przyjeżdżają tu ludzie z całego świata i są pod ogromnym wrażeniem tego, że w Warszawie mamy dziką, nieuregulowaną rzekę, mamy zieleń wokół miasta. Nie możemy tego stracić" - zaznaczył.

Według niego utworzenie 19. dzielnicy wzdłuż rzeki, zamiast chronić warszawską zieleń, doprowadzi do jej zdziesiątkowania. "Nikt mi nie wmówi, że świetnym sposobem na ochronę przyrody jest jej zabudowa" - podkreślił.

-"My chcemy, żeby Warszawa wzorowała się na zachodnich metropoliach, żeby Warszawa stała się dumną zachodnią metropolią z prawdziwego zdarzenia. Dzika Wisła, zielona Wisła jest ogromnym argumentem za tym, żeby do Warszawy przyjeżdżać, żeby Warszawę zwiedzać i żeby przede wszystkim w Warszawie mieszkać" - wskazał.

Zdaniem Śpiewaka uregulowanie brzegów Wisły pochłonie miliardy złotych.

-"To jest też ryzyko tego, że Warszawa stanie się ofiarą powodzi, takiej, jak miała miejsce we Wrocławiu pod koniec lat dziewięćdziesiątych" - dodał.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
Wisła
Port Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....