TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Laguna i Zefir po raz szósty wypłyną na Odrę. Sezon 2019
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 11.03.2019 16:00:37
Laguna i Zefir po raz szósty wypłyną na Odrę. Sezon 2019; fot. UM Nowa Sól

Samorządowe statki wycieczkowe "Zefir" i "Laguna", po zimowej przerwie z początkiem kwietnia rozpoczną regularne kursy po Odrze. Dla wycieczkowców będzie to szósty sezon turystyczny. Do tej pory obie jednostki gościły na swoich pokładach prawie 100 tys. pasażerów.

Jak poinformował PAP prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów w Nowej Soli (Lubuskie) - armatora statków - Łukasz Kozłowski, w tym roku, oprócz oferty "standardowej" obejmującej cykliczne rejsy po wybranych odcinkach rzeki, będą także nowości.

-"W trakcie sezonu będzie można na statkach np. pośpiewać podczas karaoke, potańczyć tango, pobawić się na dyskotece, zagrać w gry planszowe, spotkać się z podróżnikami, wziąć udział w warsztatach zielarskich, nauczyć się pierwszej pomocy czy dowiedzieć się o tym, jak zadbać o swoje zdrowie" – powiedział Kozłowski.

Dodał, że najmłodsi adepci turystyki wodnej będą mogli wziąć udział w cyklu warsztatów kreatywnych, rejsów z animacjami, dowiedzieć się o bezpieczeństwie na wodzie, posłuchać bajek czytanych przez "znanych i lubianych", czy wreszcie poznać lepiej historię i atrakcje swojego regionu podczas rejsów z przewodnikiem.

Dodatkowo, armator planuje kontynuację sprawdzonych i popularnych formatów, takich jak rejsy z produktami regionalnymi czy dla amatorów rowerowych wycieczek. Będą także rejsy do małych przystani, wzbogacone o zwiedzanie lokalnych atrakcji, winnic czy degustacje regionalnych przysmaków.

Do końca października

Sezon 2019 potrwa do końca października. Harmonogram rejsów i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Odra dla Turystów.

Na odcinku Środkowej Odry statki mają do dyspozycji dziewięć portów i dziesięć małych przystani, gdzie można będzie zacumować, wyjść czy wejść na statek. Miejsca te są także dostępne dla wszystkich innych amatorów turystyki wodnej, jak i "rasowych" wodniaków.

Bliźniacze statki mają 25 metrów długości i mogą zabrać ok. 90 pasażerów i kilkanaście rowerów. Linia Środkowej Odry jest podzielona na dwie części. "Zefir" obsługuje porty rzeczne i przystanie między Krosnem Odrzańskim a Kostrzynem nad Odrą, a "Laguna" pływa między portami w Głogowie i Cigacicach.

Członkami Stowarzyszenia Odra dla Turystów z Nowej Soli będącego armatorem obu statków są samorządy: Nowej Soli (miasta i gminy wiejskiej), Bytomia Odrzańskiego, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego, Słubic, Kostrzyna nad Odrą, Górzycy, Głogowa (woj. dolnośląskie), Siedliska, Otynia, Bojadeł, Zaboru, Czerwieńska i Cybinki. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
Odra
Lubuskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....