TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

MGMiŻŚ: Żegluga wróci na jezioro Jamno
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 26.09.2018 12:30:29
MGMiŻŚ: Żegluga wróci na jezioro Jamno; fot. YouTube

-"Podjęliśmy decyzję o przebudowaniu wrót sztormowych na Kanale Jamneńskim. W założeniach jest pogłębienie kanału, budowa śluzy, systemu spiętrzającego oraz zabezpieczenia antypowodziowego – powiedział w sobotę w Mielnie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Już dziś mogę zakomunikować, że jednoznacznie podjęliśmy decyzję, że te wrota będą przebudowywane" – powiedział Gróbarczyk w sobotę - 22 września - podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy wrotach sztormowych w Mielnie.

Zaznaczył, że w założeniach jest budowa śluzy, systemu spiętrzającego, pogłębienie kanału do trzech metrów, by mogły nim przepływać jednostki 20-25-metrowe oraz budowa wałów w południowej części jeziora.

Gróbarczyk podkreślił, że nawet nie czekając na wyniki wyborów, po konsultacjach społecznych, które mają się zakończyć do 5 października, "ogłaszamy przetarg na nowy projekt przebudowy urządzeń wodnych. Myślę, że w ciągu roku, dwóch lat, będzie to wymagało oczywiście raportu oddziaływania na środowisko, będziemy w stanie przebudować i wprowadzić tu należyty stan".

Timing prac

Minister zaznaczył, że dla tej inwestycji wykonany zostanie raport oddziaływania środowiskowego, bo ta go nie ma. "Wszystkie prace projektowe chcielibyśmy zrealizować na przestrzeni przyszłego roku, tak by w kolejnym roku ogłosić przetarg na wykonawstwo" – powiedział Gróbarczyk.

Jak poinformował, wstępnie przebudowa na kanale będzie kosztowała ok. 12 mln zł. Do tego trzeba jednak dołożyć koszty związane z budową systemu zabezpieczenia przeciwpowodziowego w południowej części jeziora. Łącznie inwestycja powinna się zamknąć w granicach kwoty 20 mln zł.

Zdaniem Gróbarczyka uda się uniknąć zwrotu środków uzyskanych na tę inwestycję z UE, dobudowując kolejny element w ramach istniejącego obiektu. "To wszystko musi być potwierdzone w projekcie" – zaznaczył minister.

Podkreślił, że planowana przebudowa ma udrożnić kanał, by mogły tu wpływać niewielkie jednostki; dodał jednak, że od budowania marin są już samorządy.

W maju wizytujący obiekt prezes PGW Wody Polskie Przemysław Daca określił tę budowlę jako tę, która została wykonana "wbrew wszelkim regułom hydrotechniki", powiedział o niej, że to "potworek hydrotechniczny". Dodał, że wrota sztormowe mają tylko jedną funkcję - przeciwpowodziową, nie są poddane jakiejkolwiek kontroli, nie można ich regulować. Dochodzi do "ucieczki wody z jeziora" i problemu z przepływem ryb. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hydrobudowa
MGMiŻŚ
Jezioro Jamno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....