TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Most na Wyspę Sobieszewską gotowy. Dzisiaj otwarcie!
- Opublikowano: 09.11.2018 19:00:22
Most na Wyspę Sobieszewską gotowy. Jutro otwarcie

Już od soboty, 10 listopada 2018 r. dojazd na Wyspę Sobieszewska w Gdańsku będzie szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy. Zwodzony most zastąpi starą pontonową przeprawę. Powstały też nowe drogi, ronda i przystanki komunikacji miejskiej. Otwarcie o godz. 14.

Pozwolenie na użytkowanie nowej przeprawy, 9 listopada 2018 r. wydał Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Pierwsze samochody przejadą nowym mostem w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Most na 100-lecie

Nazwa dla nowego mostu była szeroko dyskutowana przez mieszkańców Sobieszewa i Gdańska. W związku z tym, że most będzie oddany do użytku w roku 100-lecia niepodległości, ta nazwa wzbudziła największy aplauz i jednomyślną zgodę. Otwarcie Mostu im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości będzie jednym z elementów gdańskich i pomorskich obchodów 100-lecia Niepodległej.

Moc atrakcji

Oprócz tradycyjnego przecięcia biało-czerwonej wstęgi i odsłonięcia pamiątkowej tablicy, w sobotę 10 listopada 2018 r. zaplanowano wiele atrakcji. Od godziny 14 grać będzie zespół Pstrong Orkiestra. Punktualnie o 14.20 zaplanowano pierwsze oficjalne podniesienie i opuszczenie przęseł. Potem przez most przejdzie barwna parada, a w niebo poleci 100 biało-czerwonych balonów oraz konfetti.

Półtora roku prac

O potrzebie budowy stałej przeprawy przez Martwą Wisłę mówiło się w Gdańsku od dawna. Konkretne prace projektowe i przygotowawcze rozpoczęły się w 2016 roku. W styczniu 2017 roku przekazano wykonawcy plac budowy. Jednocześnie w Gdyni trwała produkcja zwodzonych przęseł mostu. Były gotowe po pół roku. Ważące ponad 300 ton konstrukcje zostały przetransportowane barką z Gdyni do Sobieszewa, a ich montaż zajął zaledwie cztery dni.

Nie ma takiego drugiego

Zwodzona przeprawa zastąpi stary most pontonowy. Długość samego mostu wynosi 173 metry, a wraz ze skrzydłami 183 metry. Szerokość to prawie 15 metrów. Dzięki temu na moście zmieszczą się dwa pasy ruchu, chodniki oraz droga dla rowerów. Rozpiętość przęseł zwodzonych to 59 metrów.

Czas otwierania przęseł to niecałe trzy minuty. Most jest też w pełni dostępny dla łodzi i żaglówek. Bez otwierania przęseł mogą pod nim przepłynąć jednostki o wysokości około 5 metrów. Cała budowa kosztowała prawie 60 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hydrobudowa
Port Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....