TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Nowe możliwości gdyńskiego portu
InfoShip.pl - Opublikowano: 16.07.2019 17:30:44
Nowe możliwości gdyńskiego portu; fot. UM Gdynia

Nowa obrotnica, nowe nabrzeża i głębsze akweny portowe, a co za tym idzie – możliwość przyjmowania większych statków. Port Gdynia rozwija swoją infrastrukturę z dużym unijnym wsparciem, a w środę - 3 lipca - podpisano umowę na kolejny projekt wchodzący w skład większych zadań. Kwota wszystkich inwestycji sięga ponad 550 milionów złotych.

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia podczas specjalnie zwołanej konferencji podpisano umowę z firmą Wuprohyd, która będzie odpowiedzialna za projekt budowlany i wykonawczy przebudowy akwenów wewnętrznych. To kolejny krok w rozwoju infrastruktury gdyńskiego portu, który po zakończeniu wielomilionowych inwestycji będzie mógł obsługiwać większe jednostki niż dotychczas – o długości do 400 metrów, do 58 metrów szerokości i maksymalnym zanurzeniu większym o 2 metry.

Unijny projekt

Przebudowa akwenów to jeden z elementów większego projektu, który zyskał unijne wsparcie i otworzy nowe możliwości. Nowa obrotnica i pogłębienie akwenów portowych oraz przebudowa nabrzeży to kluczowe elementy rozwoju gdyńskiego portu, inwestycje o strukturalnym znaczeniu dla całego kraju. Projekt służy przede wszystkim zwiększeniu konkurencyjności portu w rejonie Morza Bałtyckiego i w Korytarzu Bałtyk-Adriatyk Transeuropejskich Sieci Transportowych TEN-T.

Prace przy realizacji pierwszych etapów inwestycji trwają od września 2017 roku. Pierwszym elementem było przebudowanie Obrotnicy nr 2 (średnica zwiększy się z 400 do 480 metrów) wraz z przebudową Pirsu nr III oraz robotami czerpalnymi. Zostanie także przeniesiony na nowe stanowisko dok pływający Stoczni Marynarki Wojennej.

Niezbędne jest też poszerzenie Wejścia Pilotowego i przebudowa Ostrogi Północnej na terenie Portu Wojennego oraz Nabrzeża Portowego z wygaszaczem falowania. Równolegle Urząd Morski w Gdyni wykona prace na torze podejściowym do portu. Od niedawna wiadomo też, że dostęp drogowy ma poprawić Droga Czerwona.

Port z Gdynia, Gdynia z portem

- Gdynia jest nierozerwalnie związana z portem. Dziś intensywny rozwój miasta i portu daje nowe możliwości, szanse, ale i stawia wyzwania z którymi codziennie się mierzymy. Cieszy nas ogromnie sukces zarządu spółki w pozyskiwaniu unijnych funduszy. Planowane inwestycje znacznie poprawiają konkurencyjność gdyńskiego portu w basenie Morza Bałtyckiego i Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Z dużym zadowoleniem przyjęliśmy też wstępne deklaracje o wzięciu przez rząd odpowiedzialności za budowę Drogi Czerwonej. Pod kątem planowanych przez port inwestycji, które zdecydowanie zwiększą ruch transportu ciężkiego przez miasto, nowa infrastruktura jest po prostu niezbędna – dodaje.

- Cieszy fakt, że dzięki funduszom unijnym zmieniamy infrastrukturę gdyńskiego portu celem utrzymania konkurencyjności na rynku usług portowych – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. – Inwestycja umożliwi zawijanie do gdyńskiego portu statków kontenerowych obsługujących bezpośrednie połączenia oceaniczne z Dalekim Wschodem i innymi kontynentami - mówi.

Projekt pod nazwą "Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – Etapy I i III oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – Etapy II i III" został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w kwocie 273 000 000 zł. Całkowity koszt realizacji projektu jest szacowany na kwotę 556 940 377,83 zł brutto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
Port Gdynia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....