TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Nowe zadanie dla Żeglugi Świnoujskiej: tramwaj wodny
- Opublikowano: 21.04.2019 10:00:45
Nowe zadanie dla Żeglugi Świnoujskiej: tramwaj wodny; fot. Żegluga Świnoujska

Prezydent Świnoujścia poinformował, że miasto chce uruchomić tramwaj wodny, który połączy lewobrzeże z latarnią morską i Fortem Gerharda. Połączenie obsługiwałaby Żegluga Świnoujska

Prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz poinformował, że miasto chce uruchomić tramwaj wodny, który połączy lewobrzeże z latarnią morską i Fortem Gerharda. Połączenie obsługiwałaby Żegluga Świnoujska

Największy problem to nabrzeże przy latarni morskiej, które dzisiaj należy do Zarządu Morskich Portów Szczecin Świnoujście.

-"Planujemy uruchomienie wodnego połączenia z centrum miasta do latarni morskiej i Fort Gerharda - Muzeum Obrony Wybrzeża. Mówiłem o tym wczoraj podczas spotkania z branżą turystyczną zrzeszoną w Świnoujskiej Organizacji Turystycznej (na zdjęciu). Prowadzę rozmowy z Zarządem Morskich Portów na temat wymiany terenów. Tak, abyśmy mieli nabrzeże w pobliżu latarni, do którego mogłyby przybijać małe statki pasażerskie. Połączenie obsługiwałaby Żegluga Świnoujska. Jej dyrektor szuka już jednostki, którą żegluga mogłaby kupić. To będzie taki zalążek tego, czym między innymi będzie zajmowała się ŻŚ po uruchomieniu tunelu" – napisał prezydent Świnoujścia na facebookowym profilu.

Jak informuje portal swinoujskie.info - wizja wodnego tramwaju jest bezpośrednio związana z koncepcją funkcjonowania Żeglugi Świnoujskiej po wybudowaniu tunelu pod Świną. Armator nie zamierza ograniczać się wyłącznie do transportu pasażerów pomiędzy wyspami za pomocą Bielików i Karsiborów.

Projekt zakłada możliwość zwiedzania miasta drogą wodną, odpoczynku i rekreacji nad wodą oraz utrzymanie bezpieczeństwa na szlaku wodnym. W ramach powstania białej floty będzie trzeba wyremontować część nabrzeży oraz utworzyć nowoczesne przystanki. Na podobny ruch zdecydował się Gdańsk kilka lat temu. Wówczas w ramach "Programu ożywienia dróg wodnych" udało się otrzymać z Unii Europejskiej blisko 17 mln złotych na budowę trzech przystani, bosmanatu, pomostów, parkingów oraz 10 nowoczesnych przystanków.

Turystyczna perła

Pomysł na reaktywację białej floty w Świnoujściu jest o tyle realny, że Świnoujście stało się turystyczna potęgą. Miasto znalazło się na 7 miejscu w rankingu powiatów i miast w Polsce, które w ubiegłym roku udzieliły turystom najwięcej noclegów, a Pomorze Zachodnie umocniło się na pierwszym miejscu najpopularniejszych turystyczne regionów w Polsce – podaje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W 2018 roku w Świnoujściu udzielono niemal 2, 1 mln noclegów. To o ponad 122 tysiące noclegów więcej, niż w 2017 roku.

W tym rankingu pierwszą i drugą lokatę zajmują Warszawa i Kraków. Powiat tatrzański (3,2 mln udzielonych noclegów), Gdańsk (ponad 2,6 mln) i powiat nowosądecki (ponad 2,1 mln). W Świnoujściu było to prawie 2,1 mln.

Z kolei pod względem liczby udzielonych noclegów w odniesieniu do liczby ludności Świnoujście znalazło się na drugim miejscu (51 tys. noclegów na 1 tys. ludności). Wyżej był tylko powiat kołobrzeski (64 tys. noclegów na 1 tys. ludności).

-"Doskonale zdajemy sobie sprawę, że same pensjonaty, hotele i restauracje dziś nie wystarczą. Turyści oczekują czegoś więcej, niż tylko dobrych warunków noclegowych. Sama plaża i morze to już za mało – mówi prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz. – Dlatego, jako samorząd inwestujemy między innymi w infrastrukturę, miejsca gdzie w różnej formie można spędzić czas i które wyróżniają nasze miasto spośród innych nadmorskich miejscowości."


.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....