TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

O Odrzańskiej Drodze Wodnej - w Kędzierzynie-Koźlu
InfoShip.pl - Opublikowano: 16.09.2016 10:04:02
O Odrzańskiej Drodze Wodnej - w Kędzierzynie-Koźlu

Prezentacją działań rządu w zakresie ożywienia żeglugi śródlądowej w Polsce ? w tym na rzece Odrze, rozpoczęto 13 września I spotkanie robocze w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej. Inicjatorem spotkania m.in. z armatorami żeglugi śródlądowej jest Adrian Czubak, wojewoda opolski.

W wydarzeniu tym udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na czele z Dyrektorem Departamentu Żeglugi Śródlądowej Przemysławem Dacą.

Perspektywy i realne działania na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej na Odrze były tematem pierwszego spotkania ws. Odrzańskiej Drogi Wodnej, jej modernizacji i pobudzenia biznesu wokół rzeki. Miejscem prawdziwej debaty na temat kondycji krajowej żeglugi śródlądowej, a także obecnym i przyszłym działaniom na rzecz jej wzmocnienia był teren przedsiębiorstwa Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

? To miejsce z bogatą historią i doświadczeniem w zakresie transportu rzecznego. Jeszcze w latach 70. tych XX wieku uruchomiono tu port przeładunkowy na Kanale Kłodnickim, który dziś jest nieczynny. Wkrótce jednak to się zmieni ? zapowiada wojewoda opolski.

Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprezentowali dotychczasowe działania resortu, które zmierzają do wznowienia żeglugi towarów na Odrze. Plan działań ma na celu zachęcić przedsiębiorców ? takich jak Elektrownia Opole, czy Grupa Azoty do transportowania ładunków drogą wodną, a armatorów śródlądowych do powrotu na polskie rzeki.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o realnych możliwościach poprawy warunków nawigacyjnych na rzece i zainteresowaniu tego typu transportem firm położonych nad Odrą, które obracają znacznymi wolumenami towarów.

Mateusz Gramza, Prezes Zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. przypomniał, że siedziby dwóch zakładów Grupy Azoty (Kędzierzyn i Police) są zlokalizowane nad Odrą i posiadają infrastrukturę przeładunkową na Odrze. Dodał, że firma jest otwarta na biznesowe rozmowy z armatorami, którzy są zainteresowani transportem surowców i produktów Grupy Azoty Odrzańską Drogą Wodną.

Adrian Czubak, Wojewoda Opolski wyraził przekonanie, że dobra współpraca administracji rządowej i samorządowej oraz służb odpowiedzialnych za utrzymanie drogi wodnej w niedługim czasie przyniesie efekt w postaci powrotu barek wypełnionych towarami na Odrę.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Grupy Azoty Zakładów Azotowych w Kędzierzynie ? Koźlu. Jest to miejsce z bogatą historią i doświadczeniem w zakresie transportu rzecznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MGMiŻŚ
Odra
konferencja
Port Kędzierzyn
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....