TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

O żegludze śródlądowej na EURO-TRANS 2020
InfoShip.pl - Opublikowano: 25.09.2020 20:00:19
O żegludze śródlądowej na EURO-TRANS 2020; fot. Wody Polskie

XVI edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej EURO-TRANS stała się miejscem merytorycznej debaty o wpływie transportu na osiągnięcie celów neutralności klimatycznej, a także zmianie wzorców mobilności i modeli biznesowych oraz udziału transportu w gospodarce 4.0.

Jednym z prelegentów był Wiceprezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Krzysztof Woś, który mówił o działaniach Wód Polskich na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej w dobie postępujących zmian klimatu.Na zdjęciu od lewej: Dr Grzegorz Chocian, Wiceprezes PGW WP Krzysztof Woś, Prof. Michał Pluciński, Dyrektor Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej MGMiŻŚ Monika Niemiec-Butryn, Prof. Krystyna Wojewódzka-Król. Fot. Wody Polskie

Zielony transport

Wiceprezes Krzysztof Woś zabrał głos w panelu prowadzonym przez prof. Krystynę Wojewódzką-Król z Uniwersytetu Gdańskiego pn. "Zielony transport. Transport wodny śródlądowy wobec wyzwań polityki neutralności klimatycznej". Wiceprezes Woś zaznaczył, że planowane inwestycje muszą być dostosowane do zmieniających się warunków klimatycznych, w tym skrajnych zjawisk pogodowych.

-"Konferencja mówiła o tym jaka jest perspektywa dla żeglugi śródlądowej w czasach klimatycznych. Odczuwamy zmiany, a zjawiska pogodowe są gwałtowne. Mamy deszcz nawalny powodujący wezbrania albo okresy bezdeszczowe, kiedy musimy walczyć z suszą. Potrzebna jest odpowiednia infrastruktura, która będzie w stanie sprostać tym zdarzeniom. Planowane przez Wody Polskie inwestycje są bardzo szerokie, mowa np. o zbiornikach retencyjnych które będą łagodziły fale powodziowe oraz rekompensowały niżówki. W końcu transport śródlądowy funkcjonuje najlepiej w miejscach, gdzie wahania poziomu wody są możliwie niskie – powiedział Wiceprezes Krzysztof Woś.

Wiceprezes Wód Polskich opowiadał o realizowanych przez PGW WP inwestycjach, takich jak modernizacja śluz na Kanale Gliwickim czy projekt rewitalizacji Międzyodrza, jako działaniach o charakterze hybrydowym tj. poprawiających żeglugę śródlądową oraz ochronę przeciwpowodziową. – Żegluga śródlądowa ma niewielki udział w rynku przewozowym, to wynika ze specyfiki naszego kraju, często mówi się, że nie ma po czym pływać. Tak długo jak nie będzie odpowiednich warunków do żeglugi, tak długo będziemy w tyle za innymi krajami. Wody Polskie podejmują realne działania, realizacja naszych zadań jest trudna, to jest proces który jest wymagający, odbywają się konsultacje, konieczne jest zdobywanie szeregu uzgodnień i porozumień – podkreślił Wiceprezes Woś.

Konferencja była okazją do wymiany poglądów oraz zaprezentowania działań Wód Polskich. Wśród planowanych inwestycji PGW WP znajdują się te z zakresu retencji zbiornikowej, a także retencji korytowej czyli zestopniowania rzek które poprawi warunki nawigacyjne. Jednym z kluczowych zadań jest budowa śluz, które umożliwiają pokonanie spadu jednostce pływającej.

_"Przed nami duża praca, ale Wody Polskie mają szeroki plan działania i jesteśmy przekonani, że wspólną pracą będziemy łagodzić negatywny wpływ zmian klimatu na żeglugę śródlądową – podsumował Wiceprezes Krzysztof Woś.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
żegluga
Wody Polskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....