TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Płock z nowym portem jachtowym
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 31.08.2018 16:30:08
Płock z nowym portem jachtowym

Blisko 20 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma realizowany w Płocku (Mazowieckie) od 2017 r. projekt rewitalizacji nabrzeża Wisły, w tym budowa promenady i portu jachtowego. Inwestycja, której wartość to 31,8 mln zł, powinna być gotowa w grudniu tego roku.

Decyzję o wsparciu rewitalizacji nabrzeża wiślanego w Płocku środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, podjął zarząd województwa mazowieckiego – poinformował w środę, 29 sierpnia,  mazowiecki urząd marszałkowski.

Kompleksowy remont i modernizacja nabrzeża Wisły w Płocku rozpoczęła się jesienią 2017 r. W ramach inwestycji powstaje m.in. położna na nadrzecznym bulwarze promenada, "skwer biznesu" z fotelami i ławkami wyposażonymi w przyłącza USB oraz nowy port jachtowy. Wykonawcą przedsięwzięcia jest wybrana w przetargu spółka PORR.

-"Inwestycja powinna zakończyć się do 30 listopada, a jej odbiór planowany jest na grudzień" - powiedział w środę PAP Hubert Woźniak z płockiego Urzędu Miasta.

Remont i modernizację wiślanego nabrzeża płocki Urząd Miasta rozpoczął jesienią 2017 r. z wykorzystaniem środków własnych, licząc, że po uzyskaniu unijnej dotacji część przeznaczonych na zadanie funduszy wróci do budżetu miasta - w lipcu 2017 r. płoccy radni zwiększyli pulę 27 mln zł na rewitalizację nabrzeża o 4,5 mln zł.

Rewitalizacja płockiego nabrzeża wiślanego została wcześniej wpisana do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (RIT), czyli instrumentu, który jako autorski projekt samorządu Mazowsza, zaakceptowany przez Komisję Europejską, zakłada równomierny rozwój województwa poprzez realizację inwestycji o znaczeniu subregionalnym.

W 2014 r. władze Płocka oraz jedenastu okolicznych samorządów podpisały porozumienie w sprawie RIT, który wtedy określany był jako Regionalny Instrument Terytorialny. Do RIT wpisano w sumie kilkanaście większych i mniejszych inwestycji, jak np. dokończenie budowy obwodnicy Płocka czy budowę ścieżek rowerowych. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
Port Płock
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....