TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Policja wypłynęła na Mazury. Kontrolują nie tylko trzeźwość
InfoShip.pl - Opublikowano: 01.05.2020 16:00:06
Wodne kontrole: Pływamy sami albo z rodziną; fot. Policja

Wraz z otwarciem sezonu żeglugowego od początku maja na jeziorach Warmii i Mazur zaczynają służbę patrole policyjnych wodniaków.

W tym roku mają zwracać uwagę również na przestrzeganie przepisów związanych z epidemią koronawirusa.

Trzeźwość i kwarantanna

Według rzecznika warmińsko-mazurskiej policji mł. asp. Tomasza Markowskiego, funkcjonariusze są już gotowi, żeby patrolować zbiorniki wodne na specjalnie przygotowanych i oznakowanych łodziach motorowych, a tzw. tereny przywodne - w radiowozach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Do końca sezonu patrole policyjnych wodniaków mają dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo osób pływających po jeziorach, wypoczywających nad wodą i kąpiących się. Policjanci będą też zwracali uwagę na to, czy przestrzegane są zakazy, nakazy i obostrzenia obowiązujące w czasie epidemii COVID-19.

-"Jak co roku będziemy kontrolować wyposażenie łodzi, trzeźwość sterników czy przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą, a dodatkowo również to, czy przestrzegane są przepisy związane ze stanem epidemii, dotyczące zachowania w miejscach publicznych i zakazu zgromadzeń" - powiedział Markowski.

Jak pływać?

Policja przypomina, że nadal obowiązują zalecenia o zachowaniu tzw. dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki lub odzieży. Obowiązek utrzymywania dwumetrowej odległości między osobami dotyczy przemieszczania się pieszo, więc nie obowiązuje na pokładzie jachtów.

Należy natomiast zachować taką odległość od innych ludzi np. w miejscu cumowania i nie zbliżać się do innych żeglarzy. Należy też ograniczyć obecność osób na łodzi do członków rodziny, z którymi zamieszkujemy.

-"Wedle obecnie obowiązujących przepisów spotkanie ze znajomymi, żeby rekreacyjnie popływać łódką nie jest dozwolone, tak samo jak organizowanie jakichkolwiek zgromadzeń na zasadzie spotkań towarzyskich" - podkreślił rzecznik.

Obecnie nie ma już ograniczeń dotyczących przemieszczania się i indywidualnie uprawianej rekreacji, więc po jeziorach mogą pływać jachty i inne jednostki o napędzie żaglowym lub motorowodnym. Natomiast przystanie i mariny nie mogą na razie prowadzić działalności polegającej m.in. na wodowaniu czy cumowaniu jachtów. Odwołane zostały także imprezy związane z rozpoczęciem sezonu żeglugowego.

Policyjna flota

W warmińsko-mazurskim garnizonie specjalistyczne przeszkolenie do pełnienia służby na wodzie posiada obecnie 48 funkcjonariuszy. Policyjni wodniacy dysponują 33 łodziami służbowymi, które są już w większości zwodowane. Mają pojawiać się na wszystkich ogólnodostępnych akwenach, na których możliwa jest żegluga - nie tylko jeziorach, ale też np. na popularnej wśród kajakarzy rzece Krutyni. Policjantów będą wspierać przedstawiciele innych służb, związanych z ratownictwem wodnym.

Tylko w ubiegłym roku warmińsko-mazurscy policjanci przeprowadzili ponad 1,1 tys. interwencji na akwenach i nad ich brzegami. Przeprowadzili 12 akcji ratunkowych. Podczas kontroli ujawnili 31 nietrzeźwych sterników łodzi motorowych i 35 nietrzeźwych na jednostkach pływających niebędących pojazdem mechanicznym. Interweniowali przy czterech wypadkach i 20 kolizjach, do jakich doszło na wodzie.

Według policyjnych statystyk, w minionym roku na Warmii i Mazurach doszło do 58 utonięć, z czego do 49 w sezonie, liczonym od maja do września.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
Policja
Mazury

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....