TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Polsko-niemieckie rozmowy o żegludze. W Gliwicach
InfoShip.pl - Opublikowano: 30.03.2019 10:00:53
Polsko-niemieckie rozmowy o żegludze. W Gliwicach

-"Musimy czym prędzej zlikwidować wąskie gardła na naszych drogach śródlądowych, a rynek sam się odrodzi - mówił 27 marca w Gliwicach wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Wiceminister Witkowski wystąpił na wspólnym briefingu z saksońskim ministrem rozwoju regionalnego i transportu Saksonii-Anhalt Thomasem Weblem podczas rozpoczętej w środę trzydniowej wizyty studyjnej na Odrzańskiej Drodze Wodnej.

Witkowski zaznaczył, że pobyt niemieckiej delegacji ma charakter rewizyty, po zakończonym kilkanaście miesięcy temu wyjeździe studyjnym do Magdeburga. "Wspólnie obserwowaliśmy, jak wyglądają rozwiązania hydrotechniczne, rozwiązania dotyczące żeglugi śródlądowej, w tym ważnym dla śródlądowych szlaków wodnych miejscu w Europie" - mówił wiceminister.

"To była bardzo udana wizyta i postanowiliśmy rozpocząć rewizytę w Gliwicach, gdzie jest początek 40-kilometrowego kanału do Odry i początek całej Odrzańskiej Drogi Wodnej" - wyjaśnił

Rewizyta w Polsce

Witkowski przypomniał, że przy wsparciu programu Infrastruktura i Środowisko dobiega końca modernizacja wszystkich sześciu śluz na Kanale Gliwickim. "Mamy nadzieję, na kolejne duże inwestycje. Przedsiębiorstwo Wody Polskie zleca dokumentację projektową dla dwóch kolejnych stopni wodnych na dalszym odcinku Odry" - zaznaczył

Minister rozwoju regionalnego i transportu Saksonii-Anhalt zadeklarował wagę współpracy przy tej dziedzinie transportu, a także zadeklarował wolę przekazywania wszystkich informacji i rozwiązań technicznych dla wspólnych przedsięwzięć.

Webel nawiązał też do prowadzonych od lat 90. ub. wieku prac modernizacyjnych na śródlądowych drogach wodnych - znacznego rozszerzenia ich możliwości przewozowych między Hanowerem a Berlinem, przez Magdeburg. "Znamy sytuację na drogach lądowych, wiemy jak są zapchane, a rozwiązaniem tego są drogi wodne: bardzo ważne są ich rozbudowa i modernizacja" - ocenił.

Odpowiadając na pytanie o możliwości wydłużenia dostępnych w Polsce śródlądowych dróg transportowych, aby towary mogły pływać m.in. Odrą Witkowski przypomniał, że obecnie, przy niskim stanie wody, transport Odrzańską Drogą Wodną poniżej stopnia wodnego Malczyce (w pobliżu Środy Śląskiej) jest niemożliwy.

Co dalej?

-"Piłka jest po naszej stronie: wszystko zależy od szybkości naszych inwestycji, przygotowania projektów. Niezwykle istotny jest montaż finansowy, ale przypominam, że w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju żegluga śródlądowa jest jednym z priorytetów; także Komisja Europejska patrzy bardzo przychylnie na inwestycje związane z wodą, żeglugą śródlądową" - wskazał.

-"Jesteśmy połączeni z zachodnioeuropejskimi drogami wodnymi, lecz są wąskie gardła, które musimy czym prędzej zlikwidować, udrożnić, a rynek sam się odrodzi" - zdiagnozował Witkowski, wskazując m.in. na perspektywy portów w Gliwicach, Kędzierzynie-Koźlu czy Wrocławiu.

-"Wizyta naszych gości z Niemiec i ich doświadczenia również z modernizacją są najlepszym przykładem, że ta współpraca zacieśnia się i mamy nadzieję na dalsze pozytywne rozmowy, które cały czas trwają na niższych szczeblach" - zapewnił wiceminister Witkowski.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....