TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Popłyń w rejs "Gdańskiej szkoły pod żaglami"
InfoShip.pl - Opublikowano: 22.03.2018 16:35:19
Popłyń w rejs Zaruskim

16 uczniów i studentów będzie miało szansę wziąć udział w "Gdańskiej Szkole pod Żaglami" – prawie trzytygodniowym rejsie zabytkowym żaglowcem "Generał Zaruski". Wyprawa jest organizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak poinformował Gdański Ośrodek Sportu, który jest armatorem żaglowca i głównym organizatorem wyprawy, rejs rozpocznie się 25 czerwca w Rostoku, a zakończy 12 lipca w Sunderland na wschodnim wybrzeżu Anglii, gdzie właśnie startować będą regaty "The Tall Ships Races".

Po drodze żaglowiec zawinie do m.in. Kopenhagi i Londynu. W trakcie rejsu jego uczestnicy będą nie tylko zwiedzać europejskie miasta, lecz także wezmą udział w specjalnym programie edukacyjnym.

Zajęcia obejmą wiedzę o budowie i obsłudze takielunku, podstawy nawigacji, tradycje i obyczaje żeglarskie, a także historię żeglarstwa, w tym ideę edukacji morskiej stworzoną przez gen. Mariusza Zaruskiego - taternika, malarza, fotografika, pisarza i żeglarza. Na szkolenie złożą się też m.in. podstawy meteorologii, astronomii i astronawigacji, a także informacje dotyczące historii Hanzy i krótki kurs języka angielskiego jako obowiązującego w żeglarstwie.

Dodatkowo, z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w program zajęć zostaną wplecione informacje dotyczące istotnych zdarzeń z historii kraju. Załoga jednostki zostanie też wyposażona na czas rejsu w specjalne galowe mundury z orzełkami na piersiach, a sam żaglowiec będzie przyozdobiony okolicznościową banderę "Niepodległa" zamocowaną pod salingiem.

W tym roku "Gdańska Szkoła pod Żaglami" jest organizowana po raz czwarty. Projektu wspiera finansowo gdański magistrat (część kosztów ponoszą także uczestnicy rejsu).

Uczestnicy rejsu zostaną wybrani w konkursie. Chętni uczniowie i studenci powinni do 11 maja złożyć u organizatorów zgłoszenie w formie listu motywacyjnego wraz z przygotowaną przez siebie propozycją elementu programu rejsu (może to być np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych w czasie rejsu miast, plan gry miejskiej, zabawa integracyjna itp.).

Szczegóły dotyczące konkursu i samego rejsu można znaleźć na stronie http://zaruski.pl.

Żaglowiec "Generał Zaruski" został zbudowany w 1939 r. w Szwecji. Zamówiła go Liga Morska i Kolonialna. Z inicjatywy gen. Mariusza Zaruskiego jednostka miała być jednym z dziesięciu jachtów służących polskim harcerzom jako okręty szkoleniowe. Wybuch wojny uniemożliwił przekazanie żaglowca polskiej stronie. Od 1939 do 1945 r. jednostka pod nazwą "Kryssaren" była użytkowana przez Szwedzką Szkołę Żeglarstwa.

Do Polski żaglowiec dotarł w 1946 r. W hołdzie inicjatorowi jego budowy nadano mu nazwę "Generał Zaruski". Zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, mierzący 28 metrów długości i 315 metrów kwadratowych powierzchni żagli, jacht służył do celów szkoleniowych. W 1975 r. jednostka popłynęła do polskiej stacji badawczej na Spitsbergenie.

W 2003 r. "Generał Zaruski" utracił klasę Polskiego Rejestru Statków, co było równoznaczne z wyłączeniem z eksploatacji. Przez kilka lat statek niszczał na nabrzeżu we Władysławowie. W listopadzie 2008 r. "Generała Zaruskiego" przejęło miasto Gdańsk i kosztem 4,5 mln zł odremontowało żaglowiec, by – jako flagowa jednostka Gdańska - służył wychowaniu i edukacji morskiej młodzieży. Armatorem jachtu jest Gdański Ośrodek Sportu.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Port Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....