TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Poznań inwestuje w przystań w Starym Porcie [FILM]
InfoShip.pl - Opublikowano: 15.10.2019 10:30:33
Poznań inwestuje w przystań w Starym Porcie; fot. UM Poznań

Punkt gastronomiczny dostępny dla wszystkich poznaniaków oraz prysznice i pralnia dla żeglarzy - to wszystko można znaleźć na zapleczu przystani jachtowej w Starym Porcie.

Budynek zaplecza to stalowy kontener, który składa się z dwóch części. W pierwszej, socjalno-sanitarnej, znajdują się prysznice, toalety i pralnia. Będą mogli z nich korzystać żeglarze cumujący w przystani jachtowej.

W drugiej części budynku użytkownicy przystani będą mogli zjeść posiłek, kupić napoje oraz uzupełnić zapasy na dalszą podróż po rzece.

Powrót nad Wartę

- To kolejna po Dziecińcu pod Słońcem i Łazienkach Rzecznych inwestycja, która konsekwentnie przywraca tereny nadwarciańskie mieszkańcom Poznania - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. - Docelowo do mariny prowadzić będzie Wartostrada, którą systematycznie rozbudowujemy: jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa ponadkilometrowego odcinka na dolnej terasie rzeki Warty od mostu Królowej Jadwigi do Chwaliszewa. Wkrótce rozpoczniemy też budowę odcinka prowadzącego do amfiteatru u podnóża Bramy Poznania. Pracujemy nad koncepcją wydłużenia Wartostrady w kierunku Dębiny i Czerwonaka oraz analizujemy warianty przebicia jej pod ulicą Jana Pawła II.

Zaplecze będzie dostępne również dla wszystkich poznaniaków, którzy zechcą spędzić wolny czas w centrum miasta.

- Budynek będzie służył nie tylko żeglarzom, którzy znajdą w nim zaplecze socjalne, ale wszystkim poznaniakom. Powstanie w nim punkt gastronomiczny, a dodatkową atrakcją dla mieszkańców miasta i turystów będzie znajdujący się na dachu taras z widokiem na Katedrę - mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. - Dzięki temu w przyszłości przystań stanie się miejscem ważnym nie tylko dla osób zajmujących się rzeczną żeglugą.

Zaplecze zbudowała za ponad 2,7 mln zł wybrana w przetargu firma PROMET-BIN Borucki Sp. J. z Obornik.


Co dalej?

Zaplecze przystani to tylko część kompleksowej inwestycji, jaka planowana jest w Starym Porcie. Trwają prace nad projektem całorocznej przystani jachtowej na Warcie, która docelowo będzie centralnym miejscem postoju statków w Poznaniu na śródlądowej drodze wodnej.

Wyposażona w dostęp do wody pitnej i energii elektrycznej, monitoring oraz oświetlenie, zapewni odbiór ścieków i nieczystości stałych od żeglujących. Będzie dysponować miejscami dla 80 jednostek pływających i 5 dla służb ratunkowych. Komunikacja z lądem odbywać się będzie co najmniej dwoma trapami.

Na wysokości Czartorii powstanie też przystań nurtowa, która będzie miała 100 m długości, w tym 75 m linii cumowania. Przeznaczona będzie m.in. dla barek kawiarnianych, a maksymalne zanurzenie cumujących w tym miejscu statków wynosić będzie 1,4 m.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warta
Port Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....