TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Poznań już planuje sezon nad Wartą
InfoShip.pl - Opublikowano: 15.02.2016 11:13:26
Poznań już planuje sezon nad Wartą

Dzięki Radzie Osiedla Stare Miasto przy okazji budowy parku w starym korycie Warty montowane są latarnie, które oświetlą część bulwaru. A to - jak zapowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania - dopiero początek prac nad Wartą rozłożonych na kilka lat. W planach jest też budowa schodów, pole biwakowe, tramwaj wodny z Rataj na Winogrady i znacznie więcej koncertów.

Planowanie sezonu nad Wartą - mimo trwającej jeszcze zimy - jest już w całej pełni, trwają też prace budowlane nad montażem latarń w powstającym parku. Rada Osiedla Stare Miasto zarezerwowała w swoim budżecie 100 tys. zł, a prawie 500 tys. zdobyła dodatkowo w ramach zwycięskiego projektu w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Te środki zostały przeznaczone na oświetlenie części nadwarciańskiego bulwaru.

- W ubiegłym roku odkryliśmy uroki wypoczynku nad Wartą, ale już teraz musimy myśleć o kanonie zasad przebywania w przestrzeni publicznej nad rzeką - tłumaczy Tomasz Dworek z ROSM. - W ubiegłym roku hałas, bałagan i zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego - związane przede wszystkim z tłumami osób pijących alkohol - dały się mocno we znaki mieszkańcom nie tylko Starego Miasta i były sporym problemem dla służb porządkowych.

Władze miasta także nie pozostają bezczynne w kwesii poprawy sytuacji nad Wartą, a prace są rozpisane na kilka lat.

- W tym roku pojawią się tam dodatkowe schody, przy moście Lecha powstanie pole biwakowe dla wodniaków, a tramwaj wodny połączy Winogrady z Ratajami - wylicza Mariusz Wiśniewski.

Miasto planuje w tym roku zaprojektowanie instalacji świetlnej i monitoringu na miejskim odcinku lewego brzegu Warty od mostu Królowej Jadwigi do mostu Bolesława Chrobrego.

- A to tylko kilka z wielu istotnych, technicznych elementów, których przez dziesiątki lat brakowało i które teraz musimy szybko nadrobić - przypomina prezydent Wiśniewski.

Lepsza infrastruktura techniczna umożliwi częstsze organizowanie na przykład koncertów operowych na Warcie - ten cykl koncertów na pokładzie statku Bajka zacumowanego przy miejskich plażach ubiegłego lata cieszył się ogromnym powodzeniem wśród poznaniaków - nie mówiąc już o tym, że dzięki nowym inwestycjom będzie jaśniej i bezpieczniej nad brzegiem Warty na całym śródmiejskim odcinku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warta
Poznań
tramwaj wodny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....