TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Poznań wart Warty. Rusza sezon 2017
InfoShip.pl - Opublikowano: 02.06.2017 12:37:59 1 komentarz
Poznań wart Warty. Rusza sezon 2017

Od 1 czerwca poznaniacy znów będą mogli korzystać z wszystkich nadwarciańskich atrakcji. Jedną z nich - wycieczkę tramwajem wodnym - przetestował w dniu otwarcia tegorocznego sezonu nad Wartą, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Wiśniewskim oraz dziećmi z jednej z poznańskich szkół.

Na nabrzeże wracają też plaże miejskie, które oprócz możliwości wypoczynku oferowały będą ciekawy program wydarzeń kulturalnych, zajęć sportowych i warsztatów. Dodatkową atrakcją tego lata będzie oddany niedawno do użytku nowy odcinek Wartostrady.

Wycieczka tramwajem

- Z ogromną satysfakcją obserwuję coraz bardziej liczny powrót mieszkańców nad rzekę. W słoneczne dni oba brzegi są pełne relaksujących się na trawie, spacerowiczów czy rowerzystów. Furorę robi Wartostrada - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Przez ostatnie dwa lata zmieniło się tutaj naprawdę bardzo dużo. Konsekwentnie realizujemy program rewitalizacji terenów nadrzecznych, z których korzystają mieszkańcy całego miasta, a także turyści. Nasze najbliższe cele to renowacja Dziecińca pod Słońcem, na co otrzymamy unijną dotację oraz budowa kolejnych odcinków Wartostrady. Planujemy też odrestaurowanie Łazienek Rzecznych.

W ciągu minionych miesięcy miasto zrealizowało szereg ważnych inwestycji nad Wartą. Oprócz ukończenia odcinka Wartostrady pomiędzy rzeką Cybiną a Os. Piastowskim, doprowadzono przyłącza wodociągowe i elektryczne na tereny plaż miejskich oraz te dedykowane działalności komercyjnej. Na odcinku między Mostem Chrobrego a Mostem Rocha zainstalowano też tymczasowe oświetlenie. Ponadto dokonano szeregu remontów, w planach są kolejne inwestycje.

- Dzięki tym inwestycjom Warta staje się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców i turystów, a wypoczynek nad rzeką coraz bardziej komfortowy - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Chcemy maksymalnie wykorzystywać potencjał rzeki, który przez wiele lat był uśpiony. Naszym celem jest to, by tereny nadwarciańskie tętniły życiem nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok, bo to ma dla miasta bardzo duże znaczenie strategiczne. Warta z ciekawymi obiektami hotelowymi i turystycznymi, całorocznymi barkami kawiarnianymi, infrastrukturą rowerową i pieszą, będzie bez wątpienia magnesem dla inwestorów, którzy już teraz dostrzegają jej duży potencjał.

Ważną inwestycją w kontekście rewitalizacji terenów nadwarciańskich jest budowa mariny w Starym Porcie. Funkcjonująca tam obecnie przystań jest systematycznie rozbudowywana. W tym roku wodniacy będą mieli do dyspozycji kolejny rząd pomostów. Jeszcze w czerwcu, obiekt zostanie wzbogacony o punkty poboru energii elektrycznej, czy prysznic i WC.

Operator przystani firma Sea-Adventure wspólnie z Miastem przygotowała także bogaty program wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, w tym m. in. regaty, warsztaty szkutnicze, kino plenerowe, czy koncerty. Planowane jest także otwarcie punktu gastronomicznego. Postój w przystani jest bezpłatny, a obiekt całodobowo dozorowany. Od czerwca planowane jest także uruchomienie wypożyczalni motorówek, kajaków i łodzi wioślarskich.

Plaże Miejskie. Sezon szósty

Leżaki, hamaki, parasole, prysznice, kosze plażowe, stojaki rowerowe, a także boiska do gry w piłkę - to wszystko będzie dostępne dla mieszkańców już od 1 czerwca, kiedy otwarte zostaną 4 plaże nad Wartą: 3 plaże miejskie - Chwaliszewo, Szeląg i Wilda - oraz zorganizowana przez operatora zewnętrznego plaża na Ratajach.

- Zapewniamy na miejskich plażach nie tylko podstawową infrastrukturę potrzebną do wypoczynku, ale i ciekawy program wydarzeń. Będą występy stand-uperów, koncerty, warsztaty plastyczne i muzyczne, turnieje piłki plażowej oraz zajęcia sportowe. Nowością będzie piłkarska szkółka dla dzieci Lech Football Academy - zapowiada Grzegorz Kamiński, zastępca dyr. Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Dodatkowo, tak jak w roku ubiegłym zostaną otwarte dwa boiska wielofunkcyjne, jedno na Chwaliszewie, a drugie na Wildzie. Przy wszystkich plażach miejskich znajdować się będą specjalne miejsca do grillowania. Największa strefa grillowa będzie na Chwaliszewie, gdzie do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną grille wraz z ławkami piknikowymi oraz stoły do ping-ponga. Powróci też cieszące się dużą popularnością w roku ubiegłym jacuzzi. Jedno znajdować się będzie na Szelągu, a aż trzy na Wildzie. Ze wszystkich będzie można korzystać za darmo.

Plaże Miejskie będą działać codziennie od 01 czerwca do 31 sierpnia, od godz. 9:00 do 22:00.

- Poza plażami miejskimi, mieszkańcy będą mogli też korzystać z plaży na Ratajach, usytuowanej na wysokości Politechniki Poznańskiej. Uznaliśmy, że część terenów nadwarciańskich uzyskała już komercyjny charakter i nie wymaga tak silnego dotowania przez miasto - wyjaśnia Bartosz Guss, dyr. Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. - Oczywiście ta plaża będzie podobnie jak trzy miejskie w pełni dostępna dla mieszkańców i będzie oferowała równie ciekawe atrakcje.

Warto podkreślić, iż tereny nadrzeczne cieszą się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, w tym roku w trybie umowy dzierżawy na gruntach miejskich powstaną obiekty gastronomiczne m.in. przy ul. Przystań, po raz kolejny bogatą ofertę programową przygotowali także organizatorzy KontenerArt i Brzegu Wschodniego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej dedykowanej atrakcjom nadrzecznym: www.rzekawartapoznania.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warta
Port Poznań
  • WK – 08.06.2017

    Wspaniałe wieści, dobrze, że Poznań tak się rozwija. Tramwaje wodne są naprawdę fajną atrakcją, a miejsca do wypoczynku i rekreacji a brzegu Warty, to ogromny potencjał Miasta.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....