TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Poznańscy wodni policjanci mają nową siedzibę [FILM]
InfoShip.pl - Opublikowano: 07.11.2019 12:30:25
Poznańscy wodni policjanci mają nową siedzibę [FILM]

Dbają o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, biorą udział w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych oraz angażują się w ochronę środowiska. Chodzi o policjantów z poznańskiej policji wodnej, którzy teraz będą wykonywali swoje obowiązki z nowej nadwarciańskiej siedziby przy ul. Wioślarskiej.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przez 28 lat swojej działalności kilkukrotnie zmieniali miejsce stacjonowania. W poprzednim, przy ul. Starołęckiej, pozbawieni byli jednak bezpośredniego dostępu do rzeki i niezbędnej infrastruktury technicznej. Teraz uległo to zmianie, bo oddany do użytku 6 listopada nowy obiekt spełnia wszystkie kryteria nowoczesnego komisariatu wodnego.

Nowoczesne warunki

- To bardzo dobry dzień dla wielkopolskiej, a w szczególności poznańskiej policji. Warta była przez wiele lat zapomniana. Obecnie natomiast każdego roku nad rzeką i jeziorami działają obiekty rekreacyjne, coraz chętniej odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Dlatego, z punktu widzenia bezpieczeństwa, zlokalizowanie nowej siedziby Komisariatu Wodnego Policji nad samym brzegiem Warty jest niezwykle istotne - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Na terenie obiektu znajdują się biura, a także pomieszczenia socjalne i techniczne, w tym szatnie, suszarnia do sprzętu nurkowego, serwerownia, kojce dla psów, jak również hangary na sprzęt wodny, a przy budynku parking dla samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się slip umożliwiający szybkie wodowanie łodzi.

- Ten komisariat był od dawna oczekiwany. Wreszcie policjanci i policjantki mogą funkcjonować w jednym miejscu i w godnych warunkach. Łącznie do ich dyspozycji oddano 600 metrów kwadratowych, z czego połowę zajmuje komisariat, a pozostałe 300 metrów - hangar na sprzęt. Największym plusem jednak jest bliskość rzeki - powiedział insp. Piotr Mąka, komendant wojewódzki policji w Poznaniu.

12 łodzi motorowych

W komisariacie służy obecnie 20 funkcjonariuszy posiadających specjalistyczne przeszkolenie z ratownictwa wodnego. W tym gronie znajdują się również policjanci z uprawnieniami zawodowymi nurka MSWiA oraz przewodnicy psów służbowych wyszkolonych do poszukiwania zwłok na lądzie i w wodzie. W wykonywaniu obowiązków pomaga im 12 łodzi motorowych, 2 skutery wodne, 7 radiowozów oraz 2 quady.

- Rok 2019 jest dla polskiej policji szczególny - obchodzimy setną rocznicę istnienia. Również pod względem inwestycyjnym mamy czym się chwalić. Do końca roku w całym kraju oddamy do użytku blisko 100 nowych obiektów - zaznaczył nadinsp. Dariusz Augustyniak, pierwszy zastępca komendanta głównego policji.

Budowa nowej siedziby Komisariatu Wodnego Policji kosztowała 4 mln i została sfinansowana z Programu Modernizacji Policji. Wykonawcą inwestycji była firma Izo-Bud.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
warta
Port Poznań
Policja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....