TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Prezes Kaczyński o wiślanym przekopie
InfoShip.pl - Opublikowano: 17.10.2016 11:02:27
Prezes Kaczyński o wiślanym przekopie

12 października, w Elblągu w obecności Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości odbyła się prezentacja dotycząca przekopu Mierzei Wiślanej.

Ministerstwo przygotowało trzy alternatywne lokalizacje przekopu mierzei. Projekt, który powstanie będzie zależny od kubatury robót ziemnych, długości przeprawy oraz długości toru podejścia. Plan zakłada budowę dwóch mostów zwodzonych tak, by przeprawa nie paraliżowała ruchu drogowego.

Jak podkreśla minister Marek Gróbarczyk, realizacja inwestycji zapewni niezależność oraz bezpieczeństwo polskich granic, granic UE i NATO.

- Ten aspekt jest niezwykle ważny dla naszego kraju, wschodnia granica Unii Europejskiej, granica NATO, która jest w stu procentach kontrolowana przez stronę rosyjską, to rzecz niedopuszczalna, żeby bezpieczeństwo było w taki sposób zagrożone. To nie jest nasz główny argument, który przedstawiamy UE, i który znajduje w pełni zrozumienie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ludności, bezpieczeństwo granicy UE i Polski ? powiedział Gróbarczyk.

Dwa tygodnie temu Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej dla kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską w tym, śluzy z konstrukcją zamknięć, kanału głównego i odcinków połączeniowych z awanportem portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej oraz portem postojowym od strony Zalewu Wiślanego (w zależności od wyników analizy falowania).

- 3 października ogłoszony został przetarg na projekt budowania kanału żeglugowego. (...) Chcemy prowadzić tę inwestycję zgodnie z prawem Unii Europejskiej, zgodnie z wszystkimi dyrektywami. Będziemy działać w porozumieniu z Komisją Europejską i zgodnie z normami środowiskowymi - dodał minister.

Mówi prezes

-"Jest coś takiego jak echo. Jeżeli w jednym miejscu następuje rozwój, jeśli ludzie mają pieniądze i mają za co kupować, to się przenosi dalej i to będzie się przenosiło także w inne części województwa warmińsko-mazurskiego. To jest przedsięwzięcie odnoszące się do całego regionu" ? mówił szef PiS podczas rejsu statkiem z portu w Elblągu na Mierzeję Wiślaną.

Szef PiS dodał, że przekop przez Mierzeję Wiślaną to jeden z elementów, który ma zaktywizować "niełatwy, jeżeli chodzi w szczególności o dostęp do pracy region".

Kaczyński przyznał, że po zakończeniu inwestycji Elbląg oczywiście nie stanie się portem na miarę Gdańska i Gdyni.

"Tor wodny musiałby wówczas mieć 11 a nawet 13 metrów głębokości, a to jest niemożliwe. To będzie mniejszy port, niemniej bardzo znaczący i można mniej więcej sobie wyobrazić, co będzie przedmiotem transportu, zarówno z Obwodu Kaliningradzkiego, jak i z innych państw nadbałtyckich. Port w Elblągu będzie ułatwiał współpracę z Gdańskiem i Gdynią i całym wybrzeżem. Będzie skracał drogę o ok. 50 mil" ? nadmienił lider PiS.

Prezentacja dotycząca inwestycji ? TUTAJSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MGMiŻŚ
Port Elbląg
przekop
konferencja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....