TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Rozpoczął się Kongres Morski w Szczecinie
InfoShip.pl - Opublikowano: 05.09.2019 18:00:23
Rozpoczął się Kongres Morski w Szcecinie

Koncepcja Trójmorza, przemysł stoczniowy i bezpieczeństwo morskie są wśród tematów 7. Międzynarodowego Kongresu Morskiego - mówił 5 września w Szczecinie, inaugurując wydarzenie, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Wśród najważniejszych tematów tegorocznego Kongresu jest koncepcja Trójmorza - powiedział Gróbarczyk. Jak wyliczał, to kwestie związane z budową trwałych połączeń północ-południe, infrastrukturą drogową, kolejową i wodną, która będzie tutaj omawiana.

Gróbarczyk powiedział, że obecnie omawiany jest budżet połączenia Dunaj-Łaba-Odra. Jak podkreślał, to wpisuje się w projekt modernizacji polskich portów. "W zeszłym roku padł rekord, którym możemy się wszyscy chwalić, czyli przeładowane 100 mln ton. To bezwzględnie każe przygotować rozwiązania na przyszłość, dlatego rząd podjął działania w zakresie przygotowania specustawy z zakresie budowy portu centralnego w Gdańsku, portu zewnętrznego w Gdyni i terminala kontenerowego w Świnoujściu" - dodał.

Zdaniem Gróbarczyka, w kontekście połączeń północ-południe szczególnie ważny będzie świnoujski terminal kontenerowy, który da zupełnie nowe możliwości portom w Szczecinie i Świnoujściu.

Polskie stocznie

Kolejnym tematem poruszonym na Kongresie będzie krajowy przemysł stoczniowy. Gróbarczyk nawiązał do kondycji Morskiej Stoczni Remontowej Grifia w Szczecinie. "Stocznia Gryfia jest w stabilnej sytuacji. Oczywiście jeszcze wiele brakuje do tego, aby było dobrze, ale zażegnaliśmy pewne niebezpieczeństwa dotyczące właśnie słabego standingu finansowego i mam nadzieję, że ten kierunek będzie utrzymywany" - powiedział.

Gróbarczyk nawiązał także do dyrektywy siarkowej, która dostosowuje prawo unijne do przepisów Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Przepisy te mówią o ograniczeniu siarki w paliwie statków pływających m.in. po Bałtyku.

-"My bezwzględnie chcemy realizować właśnie w obszarze zmniejszonej ilości siarki modernizację naszej floty i tutaj należ wymienić przede wszystkim Polską Żeglugę Morską, która staje na wysokości zadania, znajduje się już w dobrej kondycji finansowej i przystępuje do nowych inwestycji. Przystąpi za chwilę do modernizacji swojej floty i realizacji tych podstawowych zleceń, o których mówimy, czyli przede wszystkim budowy ro-paxów (odmiana promu pasażersko-samochodowego - PAP) i wymiany floty" - powiedział Gróbarczyk.

Piątek na Kongresie

W trakcie oficjalnej inauguracji tegorocznej edycji Kongresu podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy portami w Szczecinie i Świnoujściu a włoskim portem Triest.

Do stolicy Pomorza Zachodniego na dwudniowy Kongres zjechali politycy odpowiedzialni za gospodarkę morską, transport, infrastrukturę i rozwój, a także szefowie firm i międzynarodowych organizacji skupiających branżę portową i stoczniową.

W piątek uczestnicy Kongresu wezmą udział w dyskusjach w trzech panelach tematycznych: żegluga, porty i stocznie, innowacje oraz edukacja. Wśród poruszanych tematów będą kwestie paliw alternatywnych w transporcie morskim w świetle ograniczania emisji oraz przyszłości autonomicznych jednostek pływających. Planowane są także dyskusje poświęcone przemysłowi stoczniowemu, działalności portowej i branży konstrukcji stalowych.

Organizatorem Kongresu jest Fundacja Kongres Morski, która powołana została przez Polską Żeglugę Morską oraz Północną Izbę Gospodarczą. Drugim organizatorem jest Fundacja Publico Mare. Patronami honorowymi imprezy są ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....