TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Ruszyła budowa nowego terminalu promowego w Gdyni [FILM]
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.04.2019 15:30:22
Ruszyła budowa nowego terminalu promowego w Gdyni [FILM]

Nowoczesny budynek, bezpośredni przeładunek towarów na kolej, nowe rozwiązania drogowe – to tylko część korzyści, które przyniesie nowy publiczny terminal promowy w Gdyni. Rozpoczynają się pierwsze prace, które zmienią nie do poznania jakość obsługi pasażerów korzystających z promów.

Na Nabrzeżu Polskim w Gdyni rozpoczyna się budowa terminalu promowego. To nowoczesny obiekt, który poprawi dostępność transportową do portu oraz umożliwi sprawną obsługę pasażerów i ładunków. Przede wszystkim do gdyńskiego portu będą mogły wpływać dłuższe promy – aż do około 240 metrów długości, będą także łatwiej manewrować, co skróci czas ich pobytu.

- Parametry i obszar działającego obecnie terminalu promowego przy Nabrzeżu Helskim II nie pozwalają na obsługę większych statków, jak również zwiększenie ilości operatorów. Dotychczasowy terminal nie posiada również dostępu do infrastruktury kolejowej oraz ograniczona jest ilość miejsc parkingowych. Wzrost popytu na przewozy promowe przyczynił się do konieczności znalezienia odpowiedniej, nowej lokalizacji dla terminalu promowego – informuje Port Gdynia.

Bliżej  komunikacji

Umiejscowienie terminalu w lepszej lokalizacji z perspektywy pasażera ułatwi dostęp do centrum Gdyni. Z kolei dojazd zostanie zapewniony od strony południowej – zostaną przygotowane nowe zjazdy z ulicy Polskiej i dodatkowe pasy ruchu, co też bezpośrednio połączy terminal z międzynarodowym układem komunikacyjnym, od trasy Kwiatkowskiego aż po autostradę A1.

Nowy terminal zwiększy częstotliwość zawijania promów do portu i będzie otwarty na większą niż obecnie liczbę operatorów. Statki mogą być obsługiwane w systemie dwupoziomowym. Za obsługę ruchu pasażerskiego będzie odpowiadać galeria łącząca budynek terminalu ze stanowiskiem promowym. Na zewnątrz powstaną perony do obsługi komunikacji publicznej i place postojowe, w tym m.in. miejsca postojowe dla taksówek, autokarów czy autobusów komunikacji miejskiej. Co ważne, projekt obejmuje też poprowadzenie torów kolejowych.

Za dwa lata

Na miejscu rozpoczynają się już pierwsze prace. Głównym wykonawcą jest Korporacja Budowlana DORACO. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, nowy terminal promowy powinien powstać do drugiej połowy 2021 roku. Jego koszt to około 290 milionów złotych, z czego 116 milionów pokrywa unijne dofinansowanie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
terminal
wycieczkowce
Port Gdynia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....