TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Rzeczny cruiser z Niemiec z wizytą w Polsce
InfoShip.pl - Opublikowano: 06.04.2019 12:00:23
Rzeczny cruiser z Niemiec z wizytą w Polsce ; fot. UG Ścinawa

To co w Niemczech jest standardem, u nas jest cały czas sporym wydarzeniem. Rzeczny statek pasażerski MS Sans Souci zawitał w marcu i w kwietniu do odrzańskiego portu rzecznego w Ścinawie.

Wraz z nastaniem wiosny - i wysokim stanem wody w rzece - na Odrze pojawiła się wyjątkowa jednostka - MS Sans Souci. Liczymy na to, że wraz realizacją rządowych planów dotyczących reaktywacji Odrzańskiej Drogi Wodnej takie widoki nie będą już rzadkością na Odrze.

MS Sans Souci ma długość 82 m, szerokość 9,5 m i zanurzenie 1,3 m. Jednostka operuje na Odrze (głównie między Stralsundem a Berlinem), a także na rzece Leine (między Hanowerem i Hamburgiem) oraz na Łabie (między Dreznem a Pragą). Czasami też zapuszcza się na rzekę Havel, kanał Kiloński, Wełtawę oraz na polską część Odry. Statek czarteruje niemiecka firma turystyczna Plantours Kreuzfahrten.

Turystyczne wyposażenie

Pokładowa restauracja oferuje pasażerom pełne wyżywienie. Wyposażenie statku obejmuje również hol (z recepcją i biblioteką), windę (między górnym pokładem a tarasem słonecznym), salon Panorama, bar, sklep z pamiątkami, siłownię i saunę. Na rufie znajduje się w 5-dołkowe pole do minigolfa.

Statek ma łącznie 40 kabin pasażerskich (dla 80 pasażerów), o podobnej wielkości (11-12 m2) . Każda z 2 łóżkami i łazienkami, płaskim telewizorem, telefonem, mini lodówką, biurkiem, sejfem elektronicznym i indywidualnie sterowaną klimatyzacją.

Przykładowe rejsy cruisera to:

  • 10-dniowy rejs "ELBE AND MOLDAVIA CRUISE" (z Hamburga do Pragi) podczas którego statek odwiedza: Hamburg (noc), Lauenburg, Domitz (nocleg), Wittenberge, Tangermunde (noc), Magdeburg (nocleg), Dessau, Wittenberg (noc) ), Torgau, Meissen (noc), Drezno (noc), Pillnitz, Bad Schandau, Locks Steti (noc), Melnik, Mirejovice, Praga (noc).

  • 8-dniowy rejs "HAVEL AND ELBE CRUISE" (z Berlina do Hamburga) podczas którego statek odwiedza: Poczdam (noc), Brandenburgię (noc), Pritzerbe, Rathenow, Havelberg (noc), Tangermunde (noc), Domitz (noc), Lauenburg (noc), Stade, Hamburg (noc).

  • 7-dniowy rejs z Bremy do Amsterdamu odwiedza Elsfleth, Oldenburg, Kampe, Dorpen, Papenburg, Leer, Emden, Delftzijl, Groningen, Sneek, Leeuwarden, Hoorn, Amsterdam (zejście na ląd).

  • 8-dniowy rejs z Kilonii do Berlina (na rzekach Hawel i Łaba) odwiedza Brunsbuttel, Hamburg (noc), Geesthacht, Hitzacker, Wittenberge (noc), Havelberg, Ketzin, Poczdam, Berlin (zejście na ląd).

  • 8-dniowy rejs z Berlina do Stralsundu zwiedza Schleuse Lehnitz, Eberswalde, Niederfinow, Schwedt, Szczecin, Wolgast, Uznam na Morzu Bałtyckim (Ahlbeck, Heringsdorf), Rugia na Bałtyku (Sellin, Gohren, Binz), Stralsund, Zingst ( Zingsthof), Rugia (Wittower Fahre, Kap Arkona, Stubbenkammer). Hiddensee Island (Kloster), Stralsund (zejście na ląd).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wycieczkowiec
Odra
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....