TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Samorządowe warsztaty na wiślanym statku
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.09.2017 11:55:14
Samorządowe warsztaty na wiślanym statku

O rewitalizacji obszarów nadrzecznych miast regionu rozmawiali uczestnicy czwartkowej (7 września) konferencji naukowo-samorządowej dotyczącej problematyki śródlądowych dróg wodnych.

Spotkanie organizowane w formie warsztatów terenowych odbyło się podczas rejsu Brdą i Wisłą z Bydgoszczy do Torunia. To kolejna odsłona obchodów Roku Rzeki Wisły.

- Gospodarcze wykorzystanie wody to część naszej tradycji. Związki z rzeką trwale ukształtowały oblicza największych miast regionu: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza. W Kujawsko-Pomorskiem pielęgnujemy to dziedzictwo – rewitalizujemy nadrzeczne tereny, zabiegamy też o przywrócenie masowego transportu towarów na szlakach wodnych – tłumaczy marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Województwo kujawsko-pomorskie jest szczególnym miejscem na hydrologicznej mapie kraju. To właśnie tu krzyżują się dwie Międzynarodowe Drogi Wodne E40 i E70, a także funkcjonuje jedyny na dolnej Wiśle stopień wodny we Włocławku. Unikalne położenie i problemy związane z rewitalizacją obu dróg wodnych determinują nas do podejmowania kolejnych starań, mających na celu przywrócenie Wiśle jej wyjątkowego miejsca w systemie transportowym kraju.

Organizowane od 2007 roku naukowo-samorządowe konferencje dotyczące tematyki wodnej na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń środowisk zainteresowanych gospodarczym wykorzystaniem rzek: naukowców, samorządowców, przedsiębiorców, ekologów oraz instytucji administracji rządowej. Od kilku lat spotkanie ma formę warsztatów organizowanych w trakcie rejsów na Wiśle. Spotkania organizują Urząd Marszałkowski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Żegluga Bydgoska.

W tym roku uczestnicy warsztatów najpierw popłynęli tramwajem wodnym z bydgoskiego Rybiego Rynku do mostu w Fordonie, a następnie statkiem "Wanda" do Torunia. Hasło tegorocznych warsztatów - "WODA LUSTREM MIASTA – WATERFRONTY" - kładzie szczególny nacisk na temat rewitalizacji obszarów nadwodnych Bydgoszczy i Torunia z uwzględnieniem przykładów innych miast nadwiślańskich. W trakcie spotkania była mowa m.in. o pojęciu waterfrontów (terenów ulokowanych nad wodą), dobrych praktykach w rewitalizacji z Polski i Europy oraz o wpływie nadrzecznej infrastruktury na wizerunek miasta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
konferencja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....