Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Spotkanie na szczycie ws. żeglugi śródlądowej

infoship
27.04.2016 16:46
0 Komentarzy

26 kwietnia w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanieprzedstawicieli resortów i zarządów Spółek Skarbu Państwa, które sązainteresowane rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce. Uczestniczył w nimwiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Organizatorem była Inicjatywa SekretarzaGeneralnego ONZ Global Compact w Polsce.

-„Żegluga śródlądowa jest ważna dla rozwoju polskiejgospodarki. Mówimy o niej między innymi w Planie na rzecz OdpowiedzialnegoRozwoju” ? podkreślił wiceminister Kwieciński. Dodał, że poprawa stanuśródlądowych dróg wodnych ma na celu zwiększenie przewozów.

„Ze względu na korzystny układ sieci śródlądowych drógwodnych, możliwe jest wykorzystanie ich w połączeniu z transportemkombinowanym” ? powiedział wiceszef resortu. Wskazał, że ta formatransportu jest jedną z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych.

„Tylko kompleksowe podejście do rozwoju żeglugiśródlądowej pozwoli na jej dynamiczny rozwój i znaczne zwiększenie ilościprzewożonych ładunków” ? podkreślił Jerzy Kwieciński.

Wspomniał, że rozwój śródlądowych dróg wodnych wspieranyjest również ze środków Unii Europejskiej ? Programu Infrastruktura iŚrodowisko (POIiŚ). W latach 2007-2013 dofinansowanie UE wyniosło ponad 335 mlnzł. Na lata 2014-2002 alokacja wynosi ok. 1,1 mld zł.

UN Global Compact jest największą na świecie inicjatywą ONZna rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonegorozwoju. Od inauguracji w 2000 r., przystąpiło do niej ponad 12 tys. członkówze 145 krajów. Odbywające się 26 kwietnia br. spotkanie miało na celuprzeanalizowanie korzyści, jakie mogą płynąć z realizowanej strategii rządowejw obszarze rzecznych korytarzy transportowych dla prowadzonej przez niedziałalności.

Komentarze