TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Straż Graniczna kupi nowy statek patrolowy
PAP / INFOSHIP.PL - Opublikowano: 09.08.2019 12:30:54
fot. wikipedia

Morski Oddział Straży Granicznej ogłosił przetarg nieograniczony na zakup pełnomorskiego statku patrolowego OPV - poinformował PAP Tadeusz Gruchalla z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Jednostka ma być wykorzystywana do ochrony morskich zewnętrznych granic UE.

Jak informuje Morski Oddział Straży Granicznej pełnomorska jednostka patrolowa OPV (offshore patrol vessel - PAP) o długości od 60 do 66 metrów i szerokości 9,5-10,5 metra będzie mogła zabrać na pokład dwudziestoosobową załogę. Ma mieć również możliwość zaokrętowania 14 dodatkowych osób - 10 członków grupy operacyjnej oraz czterech inspektorów. Dodatkowo statek będzie mógł przyjąć na pokład 250 osób na 24 godziny, lub 50 osób na 48 godzin. Projekt jest dofinansowany z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2014 – 2020 kwotą ponad 100 mln zł.

Z informacji przekazanych PAP przez Morski Oddział Straży Granicznej wynika, że statek będzie wyposażony m.in. w dwie łodzie motorowe typu RIB (rigid-inflatable boat - PAP), w tym jedną kabinową łódź interwencyjno-abordażową o długości 9,5 – 10 m i prędkości min. 35 węzłów. Druga łódź przeznaczona będzie natomiast do działań ratowniczo-interwencyjnych. Bedzie miała pokład otwarty i długość 8-8,5 m; rozwinie prędkość do 30 węzłów.

Statek będzie ponadto wyposażony w dwie armatki wodne po obu burtach, które mają być wykorzystywane w akcjach ratowniczo-gaśniczych, dźwig pokładowy do załadunku kontenerów, zaopatrzenia oraz obsługi urządzeń do likwidacji zanieczyszczeń ropopochodnych, dwa kontenery z wyposażeniem do zadań ratowniczych, platformę do współpracy ze śmigłowcem do celów ewakuacji medycznej, dwa urządzenia dźwigowo-hydrauliczne po obu burtach do opuszczania łodzi.

Jednostka będzie dysponowała również dronem, a także radiostacją VHF z pasmem współpracy z lotnictwem oraz radiostacją UHF, systemem AIS, radarami i głowicą optoelektroniczną stabilizowaną żyroskopowo.

Tadeusz Gruchalla z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku zaznacza, że wyposażenie jednostki pozwoli m.in. na zapewnienie możliwości operacyjnych w ramach operacji Frontexu oraz zwiększenie współpracy w zakresie realizacji strategii zintegrowanego zarządzania granicami. Jednostka ma ponadto zapewnić wsparcie państw członkowskich Unii Europejskiej w utrzymaniu bezpieczeństwa zewnętrznych granic morskich oraz pozwoli na zapobieganie przestępczości transgranicznej.

Jak zaznacza Morski Oddział Straży Granicznej statek usprawni działania związane z przechwytywaniem osób nielegalnie przekraczających granicę morską. Da m.in. możliwość wykrywania i zwalczania nielegalnej migracji i ograniczy kanały, którymi przerzucani są nielegalni imigranci. Będzie mógł być również wykorzystywany w pomocy państwom UE w wypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji humanitarnych oraz w ratownictwie morskim.

Jednostka, która planuje zakupić SG ma mieć wyporność 900-1000 ton, zanurzenie ok. 3,5 m oraz będzie rozwijać prędkość maksymalną co najmniej 21 węzłów. Planowane zakończenie budowy patrolowca i przekazanie go zamawiającemu określono na 10 listopada 2022 r.

Jako pierwszy o ogłoszeniu przetargu na zakup jednostki napisał portal InfoSecurity24.pl(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
przetarg
Straż Graniczna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....