TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Studium dla portu multimodalnego na Wiśle
InfoShip.pl - Opublikowano: 20.01.2016 10:23:43
Powstanie studium dla portu multimodalnego na Wiśle

Już w 1999 roku w studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy na osiedlu Łęgnowo wieś zarezerwowany został teren pod możliwą lokalizację portu multimodalnego (umożliwiającego m.in. przeładunek kontenerów). Z początkiem ubiegłego roku Bydgoszcz wspólnie z samorządem województwa oraz 20 instytucjami z Niemiec, Szwecji, Polski, Litwy i Finlandii przystąpiła do międzynarodowego konsorcjum projektowego o nazwie EMMA, z myślą o pozyskaniu środków na prace koncepcyjne.

Czy budowa portu jest zasadna?

Z końcem ubiegłego roku projekt, w którym uczestniczy Bydgoszcz decyzją Komitetu Monitorującego otrzymał dofinansowanie z europejskiego programu INTERREG. W sumie na realizację ważnej dla Bydgoszczy części projektu zarezerwowano ponad 352 tysiące euro. Wkład własny miasta wyniesie niespełna 53 tysiące euro. Projekt realizowany będzie w latach 2016-2018. W oparciu o te fundusze planujemy opracować studium lokalizacji portu multimodalnego na Wiśle i koncepcję utworzenia Europejskiego Centrum Rewitalizacji Śródlądowych Dróg Wodnych. Ta analiza pozwoli określić na ile jest budowa portu jest zasadna. Dokument określi też m.in. jakie jednostki będą w stanie dopłynąć do portu na wysokości Bydgoszczy i wskaże konieczne inwestycje do utrzymania toru wodnego. Określi ona też optymalną lokalizację multimodalnej platformy pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim. Za takim umiejscowieniem przemawia: przebieg koryta Wisły, jego ukształtowanie, niezabudowane i z dobrymi parametrami geologicznymi tereny nadające się pod budowę terminalu przeładunkowego.

Projekt EMMA

Głównym celem projektu jest zwiększenie promocja możliwości oraz korzyści wynikających z transportu drogami śródlądowymi/drogą morską. W skład konsorcjum, prócz Miasta Bydgoszczy i Województwa Kujawsko-Pomorskiego, wchodzi 20 instytucji z Niemiec, Szwecji, Polski, Litwy i Finlandii. Konsorcjum tworzą organizacje wspierania biznesu, europejskie grupy interesów, instytucje naukowo-badawcze, samorządy województw. Liderem jest organizacja wspierania biznesu Port of Hamburg Marketing. Środki z projektu EMMA kierowane ssą miedzy innymi na przygotowanie analiz niezbędnych do budowy nowej infrastruktury portów multimodalnych oraz podejmowanie działań, łamiących bariery administracyjne, blokujące rozwój transportu rzecznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
Bydgoszczan
port

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....