TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Światowe Dni Morza w Szczecinie - pierwsze rozmowy
InfoShip.pl - Opublikowano: 15.06.2018 10:00:26
Światowe Dni Morza w Szczecinie - pierwsze rozmowy

W Szczecinie dyskutowano o najważniejszych tematach światowej gospodarki morskiej. Minister: Polska chce wstąpić do Rady IMO.

– Dzisiaj gościmy w Szczecinie cały świat morski, na czele z panem Kitackiem Limem, sekretarzem generalnym Międzynarodowej Organizacji Morskiej – powiedział podczas swojego wystąpienia inauguracyjnego Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. – Będziemy debatować o najważniejszych wyzwaniach dla gospodarki morskiej.

Minister zadeklarował, że Polska chce zwiększyć swoją aktywność na forum Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) i wejść w skład jej Rady. Do tego grona należy 20 państw członkowskich.

Marek Gróbarczyk mówił, że ostatnie lata przyniosły rozkwit gospodarce morskiej w Polsce. W portach rosną przeładunki, modernizowany jest przemysł stoczniowy, a Akademie Morskie w Gdyni i Szczecinie należą do najlepszych tego typu uczelni na świecie. – W najbliższych latach chcemy zainwestować ok. 25 mld euro w rozwój polskich portów i żeglugi śródlądowej – zapowiedział minister.

Do największych wyzwań zaliczył odbudowę potencjału polskiej floty narodowej. Przypomniał, że po odzyskaniu niepodległości Polska pokazała całemu światu, że potrafi zbudować port morski od podstaw oraz budować statki takie jak transatlantyki. – Teraz też pokażemy, że potrafimy wykorzystywać nasze atuty, mając dostęp do morza – dodał.

Z okazji 70-lecia IMO minister Gróarczyk złożył gratulacje i życzenia sekretarzowi generalnemu tej organizacji.

– To jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym kalendarzu – podkreślił Kitack Lim, sekretarz generalny Międzynarodowej Organizacji Morskiej. – Jestem przekonany, że zakończy się sukcesem. Polska od 1960 roku jest jednym z najważniejszych członków IMO. Chciałbym podziękować polskiemu rządowi oraz Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej za zaangażowanie i za działania w ramach IMO.

Kitack Lim z uznaniem mówił o przygotowaniu konferencji w Szczecinie. Dodał, że powinna mieć podtytuł "Festiwal morza". Sekretarz generalny IMO przypomniał o roli tej organizacji w podnoszeniu bezpieczeństwa na morzu, a także o jej działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju (np. ograniczaniu zawartości siarki w paliwie statków) czy zaangażowaniu na rzecz rozwoju nowych, zaawansowanych technologii.

– IMO musi patrzeć w przyszłość – podkreślił. – Wokół nas widzimy nowe trendy i wyzwania, nowe technologie, które powodują czwartą rewolucję przemysłową. Musimy się dostosować do tych zmian – dodał.

Przypomniał, że niezmienną misją IMO jest wspieranie bezpieczeństwa i zrównoważonej żeglugi poprzez współpracę. A żegluga stanowi niezwykle ważne ogniwo w łańcuchu dostaw.

Paweł Mucha, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, odczytał list od prezydenta Andrzeja Dudy, skierowany do uczestników i organizatorów Światowych Dni Morza. Z kolei wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc przeczytał podobne przesłanie od premiera Mateusza Morawieckiego. Zarówno w liście od prezydenta, jak i premiera podkreślano, że po latach Polska znów zwraca się ku morzu.

Podczas inauguracji odbyła się też prezentacja oficjalnego filmu promującego polską gospodarkę morską pt. "Polska morska".

Żegluga inteligentna i przyjazna środowisku, Big Data i bezpieczeństwo cyfrowe w żegludze oraz żegluga morska w obliczu nowych szlaków transportowych – to tematy czwartkowych sesji plenarnych. Na piątek zaplanowano m.in. debatę o przyszłości morskiego rynku pracy. W programie są też spotkania bilateralne na najwyższym szczeblu.

W konferencji uczestniczy 800 delegatów z ok. 40 państw, w tym 15 ministrów. Są przedstawiciele m.in. Ghany, Grecji, Korei, Nigerii, Portugalii, Singapuru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin, Chorwacji, Cypru, Iranu, RPA, Tajlandii, Kolumbii, Argentyny, Azerbejdżanu, Brazylii, Meksyku, Indonezji, Czech, Estonii, Francji, Węgier, Łotwy, Litwy, Słowacji, Słowenii czy Turcji.

Organizatorem Światowych Dni Morza w Szczecinie jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz IMO.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MGMiŻŚ
Port Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....