TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Szczecin podsumował odrzański sezon 2019
InfoShip.pl - Opublikowano: 27.10.2019 15:00:13
Szczecin podsumował odrzański sezon 2019

Kolejny sezon udowadnia nam, że żegluga na Odrze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z wypożyczalni motorówek oraz z usług North East Marny skorzystały tysiące turystów. Nic tylko cieszyć się takimi wynikami.

O tym, że szczecińskie motorówki są jedną z najciekawszych form spędzania czasu na wodzie, przekonaliśmy się już w poprzednich sezonach. A ten rok tylko to potwierdza.

- Klaudynka, Tereńka, Małgorzatka, Romka, Ewuśka i Danuś były wypożyczane ponad 1500 razy - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Łącznie motorówki przepłynęły około 19 tys. kilometrów po Odrze i jej rozlewiskach. Warto dodać, że oprócz motorówek Żeglugi Szczecińskiej na bulwarach funkcjonowały jeszcze dwie wypożyczalnie, dzięki czemu przez cały sezon ruch na Odrze był spory.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców i turystów było sześć miejskich motorówek. Piękna pogoda sprawiła, że wypożyczalnia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Najchętniej pływano motorówkami w czasie wakacji. Łódki rezerwowane były nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Podobnie jak w poprzednich latach, sezon minął bezpiecznie. Przez te wszystkie miesiące pływania nie odnotowaliśmy żadnej sytuacji potencjalnego zagrożenia.

Motorówki wypożyczyć można było od 27 kwietnia w bosmanacie na Bulwarze Gdyńskim. Wypożyczalnia będzie funkcjonowała jeszcze do 27 października. Każda z sześciu jednostek mieściła maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia, z uwagi na niewielki silnik, niewymagany był patent motorowodny. Dzięki łatwej dostępności ta forma spędzania wolnego czasu przypadła do gustu wielu szczecinianom i turystom. Motorówki popularnością cieszyły się popołudniami i w weekendy.

Szczecińska marina

Jeszcze większym zainteresowaniem niż w ubiegłym sezonie cieszyła się North East Marina.

- Od kwietnia do października z usług mariny na Wyspie Grodzkiej skorzystało 1500 jednostek - mówi Celina Wołosz. - Były to m.in. jachty, motorówki, katamarany, ale także skutery wodne. W szczytowym momencie, czyli od czerwca do września miejsca postojowe w North East Marinie były wykorzystane w 100 procentach. Prawie 120 procent wykorzystanie miejsc postojowych odnotowaliśmy w lipcu. Dzięki czemu przez cały sezon udało się utrzymać średnią na poziomie ponad 70 procent.

Port jachtowy w centrum miasta okazał się atrakcyjny dla żeglarzy z różnych stron świata. Do Szczecina wpływały jednostki pod banderami: polską, niemiecką, holenderską, duńską, irlandzką, brytyjską, norweską, szwedzką, austriacką, australijską, belgijską, litewską, chorwacką, szwajcarską. Najwięcej gości mieliśmy z Polski, Niemiec i Skandynawii.

Za popularnością NEM stoi przede wszystkim jej lokalizacja. Położona w centrum miasta marina jest doskonałym przystankiem dla morskiej przygody. Liczba kilkudniowych postojów oscylowała na poziomie 50-70 procent.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Odra
Port Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....