TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Tegoroczny Kongres Morski o żegludze śródlądowej i edukacji
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 26.05.2017 10:11:19
Tegoroczny Kongres Morski o żegludze śródlądowej i edukacji morskiej

Żegluga śródlądowa i edukacja morska na Pomorzu Zachodnim – to wiodące tematy tegorocznego Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który rozpocznie się 8 czerwca w Szczecinie.

Kongres Morski to spotkanie polityków, przemysłowców i naukowców, które jest dla nich okazją do poruszenia zagadnień związanych z szeroko pojętą gospodarką morską w międzynarodowym środowisku. Organizatorzy Kongresu wyrażają nadzieję, że stanie się on ważnym elementem procesu odbudowy przemysłu stoczniowego, żeglugi morskiej i śródlądowej, a także będzie miał swój wkład w rozwój szkolnictwa morskiego.

Jednym z dwóch istotnych nurtów tematycznych tegorocznej odsłony będzie żegluga śródlądowa – powiedział PAP Zbigniew Pankiewicz z Kongresu. Jak dodał, jest to szczególnie istotne z uwagi na rządowe zapowiedzi o podniesieniu klasy żeglowności Odry do czwartej kategorii.

-"Oznacza to, że Odra z dzikiej rzeki stanie się rzeką do wykorzystania w przemyśle, co jest bardzo ważne z punktu widzenia Polski i bardzo trudne do wynegocjowania z Niemcami, bo Niemcy nie są tak skorzy do tego, żeby wpuszczać nas na mocniejszą pozycję gospodarczą. Dlatego przed naszym rządem stoją trudne negocjacje" – powiedział Pankiewicz. Jak dodał, ten "ambitny plan" zakłada m.in. inwestycje na całej długości Odry i Kanale Gliwickim, co może kosztować mniej więcej 30 mld zł.

Moderatorem debaty plenarnej "Żegluga śródlądowa w polityce rozwoju korytarzy transportowych państw Grupy Wyszehradzkiej" będzie dyrektor Europejskiej Federacji Portów Śródlądowych Alexander van den Bosch.

Podczas debaty poświęconej żegludze, portom i stoczniom poruszone zostaną m.in. kwestie polityki UE i rozwoju żeglugi śródlądowej, czy rzek i ich wpływu na rozwój regionów transgranicznych. Z kolei w panelu dot. portów jednym z punktów będzie "zielona infrastruktura", a kolejnym morska nitka Jedwabnego Szlaku oraz konsekwencje gospodarcze i geopolityczne jej funkcjonowania.

Kolejnym istotnym tematem Kongresu będzie kwestia edukacji morskiej w kontekście jej 70-lecia na Pomorzu Zachodnim – powiedział Pankiewicz. Według niego polskie szkolnictwo morskie jest wyjątkowe i notowane w rankingach branżowych w światowej czołówce. Pomimo bardzo małej polskiej floty polskie szkoły nadal kształcą specjalistów, którzy są chętnie zatrudniani – dodał.

"Rocznica 70-lecia szkolnictwa morskiego będzie okazją do rozmowy o tym, na ile to szkolnictwo odpowiada w tej chwili wyzwaniom gospodarki" – powiedział Pankiewicz.

W bloku poświęconym edukacji i innowacjom zaplanowano panel poświęcony m.in. szkolnictwu wyższemu jako elementowi niezbędnemu dla rozwijającej się gospodarki morskiej. Obok panelu o nowych technologiach w żegludze pojawi się także panel nt. kształcenia i kadr w przemyśle stoczniowym.

Istotną częścią programu Kongresu będą także zagadnienia prawne, kwestie bezpieczeństwa, czy ochrona środowiska.

Tegoroczny piąty Kongres Morski rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 9 czerwca. Jego organizatorami są Fundacja Kongres Morski i Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a fundatorami Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie i Polska Żegluga Morska. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
MGMiŻŚ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....