TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Tramwaj wodny Widmo połączy poznańskie plaże
InfoShip.pl - Opublikowano: 01.06.2016 11:13:27
Tramwaj wodny Widmo połączy poznańskie plaże

1 czerwca rusza sezon na poznańskich plażach miejskich. Pomiędzy plażami kursować będzie tramwaj wodny. Statek ?Widmo? będzie kursował w weekendy, na trasie: Katedra (przy ul. Marii Panny) - Rataje (przy os. Piastowskim) - Wilda (przy Łazienkach Rzecznych) - Chwaliszewo (przy Starym Korycie) - Szeląg (przy ul. Ugory).

Pierwszy kurs odbędzie się już w piątek , 3 czerwca, o godz. 17.

Do końca wakacji tramwaj będzie kursował w piątki (1 rejs) oraz soboty i niedziele (po 3 rejsy dziennie). Bilety na odcinkach Katedra - Rataje/Wilda, Rataje/Wilda - Chwaliszewo - Szeląg, Szeląg - Katedra, kosztować będą 5 zł za odcinek.

Rzeka Warta Poznania

- Wracamy nad Wartę z kolejną plażą i kolejnym miejscem ważnym dla poznaniaków. Pokazujemy tu również nasze dziedzictwo - Łazienki Rzeczne, które dawniej pełniły istotną funkcję i które chcemy odnowić. Cieszę się, że dajemy poznaniakom możliwość skorzystania z wielu atrakcji, które oferuje rzeka. Tu można podziwiać Poznań z pięknej perspektywy. Z perspektywy Warty - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Realizowany przez miasto od 2012 roku projekt Plaż Miejskich w swoim piątym sezonie jest jeszcze bogatszy. Do Plaż Miejskich na Chwaliszewie, Ratajach i przy Parku Szelągowskim dołącza w tym roku teren położony na Wildzie, przy ul. Piastowskiej, na wysokości Łazienek Rzecznych.

- Przepiękny teren przy Łazienkach Rzecznych ma długą tradycję. Poznaniacy wypoczywali tu już w latach 20. ubiegłego wieku. Postanowiliśmy przywrócić to miejsce do życia i stworzyć tu kolejną Plażę Miejską - mówi Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Na wszystkich Plażach Miejskich od 1 czerwca do 31 sierpnia zostanie zrealizowanych około 800 animacji, warsztatów, zajęć sportowych i wydarzeń kulturalnych, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i seniorów. Najwięcej atrakcji będzie czekało na gości Plaż Miejskich na Chwaliszewie i Ratajach. Będzie tam m.in. basen i jacuzzi. Obok powstaną boiska do profesjonalnych rozgrywek plażowej piłki siatkowej i ręcznej oraz do gry w piłkę nożną. W niedalekim sąsiedztwie zostaną wyznaczone strefy grillowe, wyposażone w miejskie grille. Korzystanie ze wszystkich plażowych atrakcji jest bezpłatny.

- W tym roku trochę poeksperymentujemy, bo Warta to przestrzeń, którą odkrywamy na nowo i chcemy zaprosić do tego naszych mieszkańców. 1 czerwca rozpoczynamy sezon tramwaju wodnego, wystartują wszystkie plaże miejskie a wraz z nimi aktywności i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Wszystkie informacje o tym, co będzie się tu działo można znaleźć na stronie Rzeka Warta Poznania. W tym roku chcemy rozpocząć także montaż trwałej infrastruktury - mowa tu o oświetleniu, monitoringu, kontynuowaniu rozbudowy Wartostrady czy zbrojeniu plaż - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Zarówno nowe, jak i znane z ubiegłych lat Plaże Miejskie zostaną pokryte świeżym piaskiem i wyposażone w leżaki, kosze plażowe, hamaki, prysznice solarne i pomosty pływające, przy których będzie cumował tramwaj wodny. Z pomostów skorzystają też wioślarze. Plaże Miejskie i boiska będą otwarte przez cztery letnie miesiące od godziny 9:00 do 22:00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej dedykowanej atrakcjom nadrzecznym: www.rzekawartapoznania.pl
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Port Poznań
Warta
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....