TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Ustka portem miejskim a nie deweloperów
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 24.05.2018 13:00:35
Ustka portem miejskim a nie deweloperów

Port w Ustce ma pozostać portem miejskim, a nie być miejscem budowy apartamentowców - powiedział we wtorek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. "Przeznaczenie portu na rozwój deweloperki, budowy apartamentowców jest decyzją skandaliczną" - powiedział.

Port w Ustce ma służyć celom przeładunkowym, rybołówstwa, przetwórstwa, naprawy statków i rodzącego się biznesu, który serce powinien mieć w porcie" - powiedział we wtorek minister Marek Gróbarczyk, podczas konferencji dotyczącej przebudowy wejścia do portu w Ustce. "Nie wyobrażam sobie, że taka inwestycja, którą mamy tu w porcie robić, miałaby się skończyć budową apartamentowców" – podkreślił minister.

Jak stwierdził minister Gróbarczyk, decyzja obecnych władz miasta "zamroziła nas całkowicie".

"Podjąłem decyzje personalne. Dyrektor techniczny Urzędu Morskiego w Słupsku został odwołany" – poinformował minister.

Chodzi o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu portu. "Nie wyobrażam sobie, że taka inwestycja, która mamy tu w porcie robić, miałaby się skończyć budową apartamentowców" – podkreślił, dodając, że "to oczywiście zostało zmienione". Na przebudowę wejścia do portu Ustka otrzymała prawie 189 mln zł z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Minister powiedział, że "obawia się intencji", które pojawiły się w kwestii zagospodarowania przestrzeni portu.

W obecności burmistrza Ustki Jacka Graczyka minister poprosił, by to szef zespołu doradczego w zakresie rybołówstwa przy MGWiŻŚ Jerzy Wysoczański z Ustki wystartował w wyborach samorządowych na burmistrza.

"Dziś chciałem w sposób jednoznaczny poprosić przewodniczącego Jerzego Wysoczańskiego o wystartowanie w wyborach na burmistrza. Będę go mocno wspierać, bo on gwarantuje realizację tej inwestycji" – powiedział, jednocześnie zaprzeczając, by to była oficjalna kandydatura PiS.

Wysoczański powiedział, że jest "zaskoczony", ale dodał, że " ministrowi się nie odmawia" i podejmie stosowną decyzję w najbliższym czasie.

W rozmowie z dziennikarzami zaskoczenia takim obrotem wydarzeń na konferencji nie krył burmistrz Ustki Jacek Graczyk. Co do ewentualnego kandydata na burmistrza nie chciał się wypowiadać, natomiast w kwestii miejscowego planu przestrzennego zagospodarowania już tak.

"Tereny, które są komunalne, nie budzą żadnej wątpliwości, ale są tereny prywatnych właścicieli i oni mają określone oczekiwania w kwestii zagospodarowania tych terenów. Oni swoje koncepcje przedstawili. Projektant, który został wyłoniony w przetargu do opracowania planu, przedstawiał różne koncepcje i próbował znaleźć rozwiązanie optymalne dla wszystkich stron. W 2017 r. Urząd Morski w Słupsku zaakceptował część tych rozwiązań, które prywatni właściciele proponowali. Nieprawdą jest, że to miasto występowało z jakąś koncepcją zagospodarowania tych terenów, gdyż my nie jesteśmy ich właścicielami" – powiedział burmistrz.

Dodał, że "potem Urząd Morski wycofał się z tych opinii, uznał je za nietrafione i powiedział, by wszystkie te tereny były przeznaczone pod funkcję portową i my to bez żadnych oporów przyjęliśmy, przedstawiając do uzgodnień wiedząc, że właściciele będą protestować. Teraz plan jest na etapie ostatecznych uzgodnień. Trafi do rady miasta, a rada go będzie zatwierdzać i żadnego zapisu nie ma, który mówi o jakiejś działalności deweloperskiej na terenie portu" – podkreślił burmistrz Ustki. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MGMiŻŚ
Port Ustka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....