TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

W Szczecinie o bezpieczeństwie na obszarach wodnych
InfoShip.pl - Opublikowano: 20.11.2017 11:15:38
Bezpieczniej na obszarach wodnych

Statystyki utonięć, zdarzeń i interwencji, bezpieczeństwo powodziowe, pierwsza pomoc czy analiza zjawisk fizycznych w wodzie to przykłady tematów, które zostały poruszone podczas II Kongresu Bezpieczeństwa Wodnego, który odbył się w Szczecinie 13-14 listopada 2017 r.

W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Jarosław Rzepa, który wręczył gryfa zachodniopomorskiego dla organizatora kongresu - Zachodniopomorskiego WOPR.

Problematyka Pierwszego Kongresu Bezpieczeństwa Wodnego, który odbył się w 2013 r. pozwoliła szeroko spojrzeć na złożoność problemów związanych z bezpieczeństwem wodnym na obszarach objętych szczególną ochroną oraz terenów przygranicznych Polski i Niemiec. II Kongres Bezpieczeństwa Wodnego ma promować zrównoważony i bezpieczny rozwój gospodarczy w obrębie obszarów wodnych, uwzględniając obecne uwarunkowania społeczno – gospodarcze i ekonomiczne w naszym regionie. Spotkanie to dobra okazja do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań w walce z zagrożeniami w środowisku wodnym oraz do pokazania możliwości zjednoczenia sił samorządów lokalnych, organizatorów kąpielisk czy podmiotów realizujących działania z zakresu ratownictwa wodnego.

Tematyka kongresu to głównie: analiza zagrożeń i szacowanie ryzyka, analiza zjawisk fizycznych w wodzie, statystyki utonięć, zdarzeń i interwencji, bezpieczeństwo wodne w kulturze fizycznej i turystyce, a także profilaktyka i prewencja.

13 listopada br., czyli pierwszego dnia kongresu, WOPR Województwa Zachodniopomorskiego za zasługi dla regionu otrzymał złotą odznakę honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

- Działalność WOPR to ważny element nie tylko dla władz samorządowych i terytorialnych, ale także dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego. Organizacja od wielu już lat realizuje lokalne i regionalne, a także ogólnopolskie projekty zwiększając tym samym bezpieczeństwo regionu – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

W zeszłym roku WOPR przeprowadził łącznie ponad 600 interwencji, podczas których ratownicy udzieli pomocy pływakom, plażowiczom, osobom uprawiającym sporty wodne. W sezonie letnim 2016 bezpieczeństwa na kąpieliskach strzegło 581 ratowników wodnych. Większość z nich – bo ponad 470 osób – pracowała nad morzem.

Pomorze Zachodnie w ubiegłym roku okazało się bezpieczniejsze dla osób korzystających z wodnych miejsc dostępnych w regionie. W Szczecinie, mimo zwiększonego ruchu turystycznego, liczba utonięć spadła, a co więcej, był to najkorzystniejszy wynik od dziesięciu lat.

Dwudniowy II Kongres Bezpieczeństwa Wodnego (13-14 listopada 2017 r.) został zrealizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, który od lat wspólnie z WOPR realizuje regionalne kampanie edukacyjne, m.in. "Trzeźwość nad wodą" (2017), "Dekalog plażowicza" (2016), "Kąpiel po alkoholu to brak wyobraźni" (2015) oraz wspiera jego akcje i działania profilaktyczne. Wsparcie dla WOPR z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego od 2007 r. przekroczyło już sumę miliona złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....