TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

W Szczecinie o bezpieczeństwie na obszarach wodnych
InfoShip.pl - Opublikowano: 20.11.2017 11:15:38
Bezpieczniej na obszarach wodnych

Statystyki utonięć, zdarzeń i interwencji, bezpieczeństwo powodziowe, pierwsza pomoc czy analiza zjawisk fizycznych w wodzie to przykłady tematów, które zostały poruszone podczas II Kongresu Bezpieczeństwa Wodnego, który odbył się w Szczecinie 13-14 listopada 2017 r.

W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Jarosław Rzepa, który wręczył gryfa zachodniopomorskiego dla organizatora kongresu - Zachodniopomorskiego WOPR.

Problematyka Pierwszego Kongresu Bezpieczeństwa Wodnego, który odbył się w 2013 r. pozwoliła szeroko spojrzeć na złożoność problemów związanych z bezpieczeństwem wodnym na obszarach objętych szczególną ochroną oraz terenów przygranicznych Polski i Niemiec. II Kongres Bezpieczeństwa Wodnego ma promować zrównoważony i bezpieczny rozwój gospodarczy w obrębie obszarów wodnych, uwzględniając obecne uwarunkowania społeczno – gospodarcze i ekonomiczne w naszym regionie. Spotkanie to dobra okazja do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań w walce z zagrożeniami w środowisku wodnym oraz do pokazania możliwości zjednoczenia sił samorządów lokalnych, organizatorów kąpielisk czy podmiotów realizujących działania z zakresu ratownictwa wodnego.

Tematyka kongresu to głównie: analiza zagrożeń i szacowanie ryzyka, analiza zjawisk fizycznych w wodzie, statystyki utonięć, zdarzeń i interwencji, bezpieczeństwo wodne w kulturze fizycznej i turystyce, a także profilaktyka i prewencja.

13 listopada br., czyli pierwszego dnia kongresu, WOPR Województwa Zachodniopomorskiego za zasługi dla regionu otrzymał złotą odznakę honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

- Działalność WOPR to ważny element nie tylko dla władz samorządowych i terytorialnych, ale także dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego. Organizacja od wielu już lat realizuje lokalne i regionalne, a także ogólnopolskie projekty zwiększając tym samym bezpieczeństwo regionu – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

W zeszłym roku WOPR przeprowadził łącznie ponad 600 interwencji, podczas których ratownicy udzieli pomocy pływakom, plażowiczom, osobom uprawiającym sporty wodne. W sezonie letnim 2016 bezpieczeństwa na kąpieliskach strzegło 581 ratowników wodnych. Większość z nich – bo ponad 470 osób – pracowała nad morzem.

Pomorze Zachodnie w ubiegłym roku okazało się bezpieczniejsze dla osób korzystających z wodnych miejsc dostępnych w regionie. W Szczecinie, mimo zwiększonego ruchu turystycznego, liczba utonięć spadła, a co więcej, był to najkorzystniejszy wynik od dziesięciu lat.

Dwudniowy II Kongres Bezpieczeństwa Wodnego (13-14 listopada 2017 r.) został zrealizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, który od lat wspólnie z WOPR realizuje regionalne kampanie edukacyjne, m.in. "Trzeźwość nad wodą" (2017), "Dekalog plażowicza" (2016), "Kąpiel po alkoholu to brak wyobraźni" (2015) oraz wspiera jego akcje i działania profilaktyczne. Wsparcie dla WOPR z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego od 2007 r. przekroczyło już sumę miliona złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....