TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Wielkopolski klaster rzeczny
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 03.11.2015 14:01:33
Powstanie wielkopolski klaster rzeczny

Wielkopolskie samorządy z okolic Poznania oraz odpowiedzialne za rzekę Wartę instytucje podpisały w poniedziałek list intencyjny ws. powołania w województwie klastra rzecznego. Inicjatywa ma m.in. pomóc pozyskiwać pieniądze na nadwarciańskie projekty.

"W naszym województwie do tej pory klaster rzeczny nie funkcjonował, ale z uwagi na zauważalną rosnącą z roku na rok popularność rzeki Warty oraz terenów okolicznych poprzez inicjatywę klastrową będziemy mogli zabiegać m.in. o zewnętrzne środki finansowe czy też ułatwić rozwiązywanie wspólnych problemów" ? powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Liczę, że klaster otworzy nam szeroko drzwi do tego, aby przywrócić Wartę miastu" - powiedziała dyrektor RZGW w Poznaniu Magdalena Żmuda. "RZGW współpracuje z wieloma samorządami na terenie wszystkich gmin nad Wartą. Otwarcie się Poznania na rzekę jest dla nas pewnym novum" ? powiedziała.

Do końca tego roku ma być gotowy projekt techniczny rewitalizacji brzegów Warty w Poznaniu. Prace postępują we współpracy RZGW z miastem. Zostaną wyznaczone m.in. miejsca pod przystanie wodne, slipowanie jednostek, a także powstaną schody, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do rzeki.

Żmuda, podobnie jak samorządowcy, zwracała uwagę, że klaster powinien ułatwić szanse na pozyskiwanie środków na projekty związane z Wartą.

Według zajmującego się rzeką zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego, partnerstwo pomoże w ?rozwiązaniu wyzwań infrastrukturalnych, turystycznych i rekreacyjnych?.

"Pracy nad Wartą jest wiele. Będziemy mieli większe argumenty w pozyskiwaniu środków finansowych np. na rozwój transportu rzecznego, a także dużych wyzwań infrastrukturalnych, jak pomysł spiętrzenia rzeki" ? dodał.

Podpisane pod listem instytucje i samorządy "wyrażają zamiar rozszerzenia i wzmocnienia istniejących już kontaktów w celu przywrócenia transportu i turystyki na rzekach województwa wielkopolskiego". Prowadzić do tego ma m.in. stworzenie sieci współpracy przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, uczelni wyższych i instytucji otoczenia biznesu.

Pod dokumentem oprócz Poznania i RZGW w Poznaniu podpisali się przedstawiciele Śremu, Obornik, Lubonia, Czerwonaka, Mosiny, Komornik, Murowanej Gośliny, Suchego Lasu oraz Puszczykowa. Inicjatywa jest otwarta ? kolejne gminy i podmioty mogą w przyszłości dołączać do klastra.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warta
Poznań
RZGW Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....