TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Z Holendrami o drodze wodnej E-40 Warszawa?Gdańsk
InfoShip.pl - Opublikowano: 05.12.2016 08:42:06
Z Holendrami o drodze wodnej E-40 Warszawa?Gdańsk

Działaniom na rzecz Wisły, międzynarodowej drogi wodnej E-40 Warszawa?Gdańsk, poświęcone było seminarium "Partnerstwo dla biznesu" zorganizowane w płockiej "Małachowiance", z udziałem m.in. marszałka Mazowsza Adama Struzika oraz reprezentantów Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce.

Podjęta współpraca?

Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ambasada Królestwa Niderlandów i holenderskie konsorcjum firm współpracują w ramach programu Partners for International Business (PIB) od 2014 r. Ideą projektu jest odtworzenie Międzynarodowej Drogi Wodnej E40 Warszawa-Gdańsk oraz zrównoważony rozwój obszarów położonych wzdłuż Wisły ? od Nowego Dworu Mazowieckiego do Płocka. Objęte programem tereny nadwiślańskie są zróżnicowanym obszarem o znacznym potencjale.

Partners for International Business

Program powstał z inicjatywy Królestwa Niderlandów. Jego głównym założeniem jest wsparcie projektu Międzynarodowej Drogi Wodnej E40 Warszawa?Gdańsk. Ideą jest współpraca między Holandią i Polską w ramach promowania 9 głównych sektorów gospodarki holenderskiej: rolnictwo i żywność, sektory kreatywne, przemysł chemiczny, energia, wysokie technologie, ogrodnictwo, nauki o życiu, logistyka, woda. W projekt włączyły się holenderskie instytucje naukowe i ośrodki biznesowe.

Rezultaty spotkania

Omówiono podjęte działania, efekty 2 lat współpracy polsko-holenderskiej oraz wypracowane projekty kierunkowe. Dyskutowano na temat dalszych kroków, niezbędnych do realizacji zaproponowanych inicjatyw kompleksowego uporządkowania gospodarki wodnej.

Marszałek Adam Struzik w swoim wystąpieniu zaznaczył, że Wisła ma duży potencjał przyrodniczy, turystyczny, transportowy i energetyczny. ? Traktujemy ją jako korytarz rozwoju Mazowsza. Gospodarka wodna jest jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed naszą cywilizacją. Doświadczenie partnerów holenderskich ma w tym obszarze ogromne znaczenie. Liczymy na wspólne przedsięwzięcia gospodarcze.

Park Rzeki Wisły

Obszar rozwojowy, który nazwano Vistula River Park, pozwoli wykreować model współpracy na wyjątkowym terenie. Jest tu Twierdza Modlin ? jedna z największych fortyfikacji w Europie, ale też bogactwo przyrody i duża bioróżnorodność. Wykorzystanie tego potencjału i jego połączenie z Mazowieckim Portem Lotniczym w Modlinie dają ogromną szansę dynamicznego rozwoju regionu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
E-40
konferencja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....