TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Został miesiąc do Baltic Ports Conference
INFOSHIP.PL - Opublikowano: 07.08.2018 12:00:43
Został miesiąc do Baltic Ports Conference

Przedstawiciele najważniejszych firm oraz organizacji z branży morskiej i transportowej spotkają się w dniach 6-7 września, 2018 roku, w Szczecinie, podczas tegorocznej edycji Baltic Ports Conference. Wydarzenie, organizowane przez Baltic Ports Organization oraz Port Szczecin-Świnoujście, od lat stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy członkami sektora morskiego z regionu Morza Bałtyckiego oraz całej Europy.

Spotkanie skupi się na najważniejszych zagadnieniach istotnych obecnie dla rozwoju sektora morskiego na Bałtyku i w całej Europie. Poczynając na dokładnym podsumowaniu sytuacji na rynku i jej wpływu na transport morski, poprzez analizę instrumentów finansowych wspierających rozwój infrastruktury portowej i kończąc na funkcji portów jako hubów energetycznych.

Konferencję rozpocznie sesja poświęcona ekonomii i handlowi w Europie Centralnej i regionie Morza Bałtyckiego. Podsumowanie obecnej sytuacji rynkowej, a także analizę jej wpływu na europejski morski sektor transportowy, zaprezentuje Peter Heyman Andersen z firmy Ramboll. Następnie uwaga słuchaczy zostanie zwrócona ku jednemu z najbardziej palących wydarzeń ostatnich miesięcy. Brexit, jego konsekwencje, a także najbliższą przyszłość europejskiego sektora portowego w kontekście tego wydarzenia skomentuje Mark Simmonds, reprezentujący British Ports Association.

Tematy ekonomiczne poruszone zostaną również po przerwie, podczas sesji drugiej, z naciskiem na inwestycje portowe oraz ich związek ze stanem gospodarki w regionie. Z uwagi na lokalizację tegorocznej edycji wydarzenia, wpływ rozwoju gospodarczego i przemysłowego kraju na sektor portowy zostanie przeanalizowany również na przykładzie Polski. Grono ekspertów, w którego skład wejdą przedstawiciele BCT Gdynia, DCT Gdańsk, Portów Szczecin-Świnoujście oraz Portu Tallinn, podsumuje sesję.

Podczas sesji zwieńczającej pierwszy dzień Baltic Ports Conference, prelegenci skupią się na jednym z najistotniejszych obecnie dla europejskiej branży transportowej zagadnień, czyli propozycji alokacji budżetu Connecting Europe Facility (CEF) na lata 2021 – 2027. Jest to temat niezwykle ważny dla sektora portowego, jako iż wiele portów może otrzymać dzięki wspomnianym dofinansowaniom szansę na rozpoczęcie projektów będących kluczowymi dla ich rozwoju. Podczas sesji omówione zostaną również inne instrumenty finansowe, z których mogą korzystać porty, umożliwiające w szczególności inwestycje small-scale. Zostaną one zaprezentowane przez Marka Clintowortha, występującego z ramienia European Investment Bank. Przedstawiciele Komisji Europejskiej, ESPO, Finnish Ports Association, a także Portów Turku, Trelleborg, Rostock oraz Ryga podzielą się z publicznością swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi powyższych tematów, kończąc pierwszy dzień konferencji.

Po uroczystym obiedzie, któremu akompaniować będzie muzyka na żywo oraz wieczorze pełnym innych atrakcji, uczestnicy zbiorą się raz jeszcze w sali konferencyjnej hotelu Radisson Blu w Szczecinie, aby wysłuchać prezentacji i wziąć udział w dyskusjach drugiego dnia wydarzenia. Podczas sesji pierwszej prelegenci przyjrzą się koncepcji portu jako hubu energetycznego oraz jego potencjalnej funkcji jako bramy do regionalnych i globalnych rynków energii. Ponad to, delegaci będą mieli szansę zapoznać się z możliwościami finansowania infrastruktury portowej związanej z energetyką.

Energetyka, a dokładnie porty jako element łańcucha dostawczego energii, będą przedmiotem dyskusji podczas sesji drugiej. Sporo uwagi zostanie też poświęconej transformacji energetycznej oraz jej znaczeniu dla rozwoju portów i podejmowanych w nich inwestycji. Sesję zakończy praktyczny przykład, zaprezentowany przez Pawła Jakubowskiego, CEO Polskiego LNG, który omówi w jaki sposób terminal LNG w Świnoujściu może stać się drzwiami do rynku gazowego w Europie Centralnej i Wschodniej.

Konferencję zwieńczy wizyta na terminalu LNG w Świnoujściu, będąca unikalną okazją do zajrzenia za kulisy pracy kompleksu umożliwiającego przeładunek oraz regazyfikację skroplonego gazu ziemnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Baltic Ports Conference

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....